Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DEVLET YASALARI ÇİĞNERSE VATANDAŞ NE YAPSIN..

Konaklı Köyünde Artvin İl Özel İdaresi tarafından kurulmak istenen beton santralı için,   tapulu özel şahıs arazilerinden izinsiz olarak geçildiği anlaşıldı.

Bugün vatandaşların  Tapu Kadastro Müdürülüğüne yaptığı başvuru üzerine yapılan  yer belirleme çalışması sonrasında, İl Özel İdaresi tarafından Konaklı Köyünde kurulmak istenen beton santralı alanına ulaşım sağlamak üzere yapılan dolgu ve yol inşaatının vatandaşların tapulu arazileri üzerinden yapıldığı anlaşıldı.

Kadastro elemanlarının yerleri belirlemesi sonrasında beton santralına karşı olan  köylüler arazilerinin sınırını belirleyecek şekilde kazıklar çaktı ve kazıklar arasına şerit gererek arazilerini izinsiz geçişe kapattı.

Konaklı köylüleri beton santralına değil, yapıldığı yere karşı çıkıyorlar.Beton santralının Karayollarının daha önce işlettiği konkasör tesisinin bulunduğu yere konabileceğini yada daha uygun, evlerden uzak bir yere kurulması gerektiği gerekçesi ile Konaklı Köyünde santralın şimdi kurulmak istendiği  yere karşı çıkıyorlar.

Bugün özel tapulu arazilerin sınırının belirlenmesi sonrasında İl Özel İdaresine   ait iş makineleri Konaklı Köyünden ayrılmış ve inşaat çalışmaları durmuş bulunuyor.

konaklıbetonşantiyeçalışması-2-a

konaklıbetonşantiyeçalışması-4-a

konaklıbetonşantiyeçalışması-3-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.