Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DİDO KOMİĞİ..

Diyarbakır da göstericiler yasadışı eylem yapıyor yakıyor yıkıyor ,polis müdahale ediyor. Eylemciler arka sokaklara kaçarak izlerini kaybettiriyor. Yine falanca yerde eylem göstericiler yine arka sokaklardan vınnnn.. Gelde gülme bu arka sokaklardan koyboldular haberi polisimizi komik duruma düşürmekten başka bir şey değil.. Polis bu eylemcilerin arka sokaktan kaçacağını hesaplamayacak kadar aciz mi ? Hayır değil.. Eee nedir bu haber öyleyse.. Ben söyleyeyim açılım var aman dikkat..Geçen bir haber programında Kürt milliyetçisi bir millet vekili her kelimesinin başına daha demokratik ortam daha fazla demokrasi, yaygın demokrasi, öyle demokrasi, böyle demokrasi diye diye programı bitirdi .. Spiker olacak adamda delikanlı gibi soramadı. Yahu ne istiyorsun bu demokrasiden, yada kardeşim ne söyleyeceksen kıvırmadan söyle ? Neyse o sormadı öbürü de daha zemin hazır olmadığı için söylemedi ben söyleyeyim.. APO özerk bölgenin başkanı olsun, biz kendi yönetim sistemimizi kuralım kendi kamusal yapımızı oluşturalım siz karışmayın.. Ama desteğinizi de esirgemeyin.. Yani devlet baba kötü baba ama baba bana para ver..Yine bir maden ocağı faciası.. Hala gariban çalışanların cansız bedenleri yer altından çıkartılamadı.. Sağ olsun bakanımız yine oradaydı..  Düzgün cümlelerle bize olayı TRT spikeri gibi anlattı, izah etti.. eyvallah.. Altı ay öncesinden bu güne kaç maden ocağı denetlendi ? Kaçı kapatıldı ? Kaç tanesi iyileştirildi….Bana öyle geliyor ki bu ülkede adam gibi dört dörtlük maden ocağı yok..Hatta abartıyorum, düzgün çay ocağı bile yok..
Ülkede bayram öncesi başlayan ekonomik durgunluk ticari hayatı neredeyse durma noktasına getirdi.. Nedendir bilinmez, bu durumdan bir tek küçük esnaf farkında. Yıllardır verilen sayısal değerlerle piyasa gerçekleri bir türlü birbirini tutmuyor. Birileri hesabı yanlış yapıyor.. Bence devlet yeni hesap uzmanları almalı yoksa hesap aynı 2+2= elde var Ayten.
PKK silah bırakacakmış.. Eeee gerisi… Gerisini yazan yok. ben yazayım.. Silah bırakan PKK lılardan Karayılan tavuk döner dükkanı açıp yaşamına Marmaris’te devam edecekmiş. Diğerleri de SGK dan emekli olabilmek için dağda geçen günlerini borçlanma yoluyla ödeyip emekli olup 850 TL ile yaşamaya devam edeceklermiş.. Apo da adadaki aktif siyaset yaşantısından yorulmuş.. Adam haklı..  Geleni gideni eksik olmuyor.. Oturup bir kafa dinleyemedi.. Sanırım oda köyüne gider …Deniz Seki bacımızda yakalanmış.. Malum uyuşturucu olayı.. Müzik ve eğlence aleminin manken oyuncu camiasının yarısından fazlası esrar içiyor ve polis yakalayıp deşifre ediyor. Topluma örnek olması gereken insanlardan hiç beklemediğimiz, kişilerden neler görüyoruz.. Tepki olarak ne yapıyoruz ? Şak şak yapmaya devam.. Hatta ödüllendirip magazin gecelerinde izletip milleti imrendiriyoruz..AK SARAY binasına bu kadar tepki neden anlamıyorum.. Cumhurbaşkanımız yeni bir iş sektörüne, yani otelciliğe el atmış olabilir.. Bu gayet normal.. Zaten ihtiyaçta var.. Geçenlerde bir Avrupalı bakan yatacak yer bulamadı, bizim Ankara’da akrabamızın evinde iki gece kaldı. Sonuçta bina devletin binası, cumhur başkanı öbür dünyaya götürecek değil ya .. Belli mi olur yarın halka açılır gider bir gecede biz kalırız nede olsa bizim parayla yapıldı hepimizin bir payı var..Benim çok kızdığım zaman zamanda güldüğüm siyasilerin çok tatlı bir lafı var’’ kınıyoruz’’. Sen ne kadar kınarsan kına elini taşın altına koyup sonuca müdahale etmez isen kınama sana yalama olarak miras kalır.. Biz yıllarca terör örgütünü kınadıkta ne oldu? Kınama oldu kanama. Şimdi bir de lanetleme modası çıktı .Bunların hepsi LAZCA tabir ile OLALU.
Sanal alemin genişlemesiyle birlikte klavye delikanlıları da çoğaldı.. Bu lafı geçen gün bir haberin altında güneydoğudan bir genç yazmıştı.. Terör örgütü mensupları yol kesip kimlik kontrolü yapıyorSözde kendi polisini ve kamu düzenini oluşturmuşlar , haberin yorum kısmına millet sallamış küfürü .Biriside cevap yazmış ‘’ beyler bırakın bu klavye delikanlılığını gelin gerçekleri burada görün bizim haberimiz olmadan burada sinek uçamaz’’ diyor.. ne güzel özetlemiş güneydoğudaki son durumu.,Ben esprisine yazıyorum ama yakında Diyarbakır a vize gerekirse şaşırmayın.
Polis suçluyu yakalıyor..  Adamın aynı suçtan 20 dosyası mevcut.. Adam tekrar serbest bırakılıyor. Hırsızlık suçu nedense bizim yasalarımızda çok önemsiz bir suç..  Neden acaba? Herkes bir şeyler çalıyor diye mi? Adam, pardon adam demek yanlış, mahlukatın biri karısını 17 yeren bıçaklamış, adam serbest aramızda geziyor. Daha neler neler …Geçen gün arkadaşa diyorum ki bir akşam oturup iki şişe rakı içelim, sabah ta yeni ceza yasası yazalım, mevcut yasadan daha iyisini yazarız diyorum.. Yahu Akin çok komiksin diyor..
Bu memlekette komik olan ben miyim yoksa acı gerçekler mi?

Akın Gülhan-İstanbul


Paylas

About The Author

Comments are closed.