Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“DOĞU KARADENİZ TURİZMİ BİLİMSEL OLARAK ELE ALINMALI “

Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Meslek Yüksekokulu Turizm Otelcilik Uygulama Bölümü Öğr.Gör. Ceyhun Akyol Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’yla makamında bir araya gelecek Doğu Karadeniz Turizminin geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Bölge turizminin daha kapsamlı ve daha planlı yönetilmesi konusunda yapılacak çalışmaların konuşulduğu görüşmede, konunun özellikle bilimsel anlamda ele alınarak bölge turizminin özel bir yönetim anlayışı ile (teknik ve uzmanlık gerektiren) yönetilmesinin gerekliliği konusunda görüş birliğine varıldı. Bu anlamda öğretim görevlisi Ceyhun Akyol, bölge turizmin için bir çalışma içerisinde olduklarını, bu çalışmayı somutlaştırmak ve bir proje haline getirmek için önemli kişi veya kurumlarla paydaş olup nelerini başarabileceklerini ortaya koyma gayreti içerisinde olduğunu dile getirdi. Yapılacak bu tür görüşmeler objektif ve tarafsız bir şekilde yapılması durumunda toplumun hemen her kesiminde çıkacak olan ortak görüş birliği Doğu Karadeniz Turizminin de gelişmesine katkı sunacaktır.

Doğu Karadeniz Turizmin rantabl şeklinde yönetilmesi için tüm kurum ve kuruluşlara öneli görev düştüğünü belirten Coşkun Hekimoğlu, “özellikle ilçemizin turizmde markalaşabileceğine inandığını belirtti. Yerli ve yabancı turizmin dikkatini çekeceği kaliteli, konforlu ve geleneksel yaşam çevreleri oluşturma konusunda hep birlikte çalışmanın gerekliliğini vurguladı. Sadece üç ya da dört ay turizmin yaşandığı bir ilçeden ziyade dört mevsim yaşanabilecek bir turizm modelinin hazırlanması gerektiğine inandığını belirten Başkan Hekimoğlu, özellikle Doğu Karadeniz’in turizm den önemli bir pay almasının vaktinin geldiğini söyledi. Daha bilinçli ve turizmi tam olarak yaşayıp anlayabilen bir bölge olabilmemiz için, eğitiminde şart olduğuna inandığını belirtti. Bilinçli ve ne yaptığını bilen bir turizm anlayışı devamında güçlü bir altyapı (konaklama, tesisleşme) ile bölge turizminin gelişmesi için önemli unsurlardır diyerek sözlerine ekledi.

Başkan Hekimoğlu, bölgemizde turizmin daha kapsamlı ve daha planlı yönetilmesi için akademik eğitim kurumlarımızın bu süreçte aktif rol alması olmazsa olmazlarımızdandır. Bu vesileyle Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde faaliyet gösteren gerek İdareci gerek Öğretim görevlisi gerekse de öğrencilerimizin turizme olan katkısı elzemdir” dedi. Öğretim Görevlisi Ceyhun Akyol, özel bir yönetim anlayışı ile Doğu Karadeniz Turizminin daha kapsamlı ve planlı bir şekilde yönetilmesi konusunda, Belediye Başkanı Sayın Coşkun Hekimoğlu’nun görüşlerinin çok önemli olduğunu vurguladı. Bu süreçte yapılması gereken her türlü turizm aktivasyonu içerisinde birlikte hareket ederek çalışmaları tamamlamak temel önceliğimizdir dedi ve Akyol görüşlerinden dolayı Başkan Coşkun Hekimoğlu’na teşekkür etti.


Paylas

About The Author

Comments are closed.