Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DÜNYA KOMOLİ GÜNÜ

Komoli birçoğumuzun bildiği gibi Lazca erkek demek. Bilmeyen varsa da öğrenmiş oldu..

Mart ayının ilk haftası komoli katuler haftası olduğunu hepimiz iyi kötü biliriz daha doğrusu mart ayı katu [kedi] ler açısından çok önem arz eden bir aydır. Mesela ramazan ayı vardır ibadet ayıdır 11 ay günah işlenir bir ay da  ne var ne yok temizlenir.Orman haftası  vardır ormana gidip ayılara çiçek verilir iki fidan dikilir. Örnekleri çoğaltmak mümkün tabiki .. Yılın çeşitli günleri  işte bu gibi bazı özel durumlara kişilere göre parsellenmiş ama biz erkeklere özel bir gün nedense verilmemiş. Babalar günü tüm erkekleri kapsamadığı için es geçiyorum. Hâlbuki  biz erkekler bütün bir yıl boyu kadınları taciz ederken, kadınlara şiddet uygularken, onları bıçaklarken, öldürürken, tecavüz ederken, akla gelmedik zulümleri yaparken ne kadar çok yoruluyoruz. Bizi düşünen var mı? yok.Erkek adam nasıl olsa üstesinden gelir deyip geçiyorsunuz. Kolay mı be kardeşim tecavüz ve sonrasında cesedi parçala yak. Delil bırakmadan ortadan kaybol. Bu işler öyle yemek yapmaya çamaşır yıkamaya benzemez. Kolay mı kadına öküz trene bakar gibi bakmak sürekli bakışlarınla rahatsız etmek ,,göz bu göz ..kolay mı kadını seviyorum diye kandırıp pavyona satmak. Kucağına üç çocuk verip sokakta dilendirmek. Hangi birini sayayım be kardeşim erkek olmak zor zanaat..

Erkek çocuk doğurtana kadar kadını hamile bırakmak basit iş mi yani.

Zaten kadınlar çalışıp  iş hayatında zinaya teşvik ediyor bizi .Sekiz yaşında çocukla evlilik kolay mı sanıyorsunuz ooooo zor diyorum inanmıyorsunuz. Biz erkeklerin işi zor. Bütün yük omuzlarımızda ama gören yok..

Başı örtülü ve örtüsüz diye kadınları ayırmak örtülüye namuslu örtüsüze namussuz ayrımı yapmak için onlarca palavrayı toparlamak ,ikna etmek vs..

Neymiş kadına bütün sosyal hakları Atatürk vermiş yok daha neler. Yahu kadın hakkı yoktur hakkı erkek ismidir.

 Kadınlar ne yapıyor el işi ev işi temizlik bunu nenemd e yapıyor. Yahu siz kahvede saatlerce okey beklemek nedir bilir misiniz. Meyhanede rakının su miktarını ayarlamak ne kadar zordur. Ormanda tecavüzün risklerini bilir misiniz, minibüste aynadan kesik atmanın göze ne kadar zararı var. Trafikte manuel vites araba kullanırken bir yandan yan taraftaki kadını göz hapsine almak .. off off.. nedir lan bu çektiğimiz. Kadını  boşayıp sonra takip edip başkasıyla yaşıyor diye öldürmenin nasıl ince hesap gerektirdiğini bilir misiniz. Muhabbet arasın da onlarca kadınla birlikte oldum diye palavra sıkmak ve cinsel fantezi anlatmak kolay mı sanıyorsunuz bunlar zeka işi zeka.

Ya benimsin  yada toprağın deyip kadını toprakla tanıştırmak öyle her yiğidin harcı değildir..ne kadar zor iş varsa tanrı hepsini bize vermiş be kardeşim.

Şimdi 8 mart kadınlar günü hadi kadınların olsun eyvallah lafımız yok  ama şu geri kalan 364 günüde bize çok görmeyin be kardeşim..

XACCE ar 3kayi koyodgi….

Sevgi ve saygılarımla.


Paylas

About The Author

Comments are closed.