Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle Arhavi’de etkinlik düzenlendi. Artvin ve ilçeleri olmak üzere Rize ve Ardeşen gibi komşu il ve ilçelerden de sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen program bando ekibi eşliğinde Atatürk Ortaokulundan kortej yürüyüşü ile başladı. AGM gösteri merkezinde hazırlanan programda, engellilerimizin sahnedeki performansları görülmeye değerdi. Tüm engelleri kaldıran, coşkusuna çoşku katan, mutluluğunu gözlerindeki heyecan ve sevinçle anlatan bu çok değerli insanlarımız adeta tüm sorunlarını bir günlüğüne bir kenara atmışlardı. Kendilerini izleyenlere hayata tutunmanın ne demek olduğunu anlatıyorlar bu programı hazırlayan başta kaymakamlık, belediye, milli eğitim olmak üzere tüm dernek başkanlarına ve yanlarında bulunan ailelerine teşekkür ediyorlardı.

Engelliler haftası kutlama etkinliği kortej yürüyüşü sonrası Arhavi Belediyesi tarafından tahsis edilen Arhavi Gösteri Merkezi’nde devam etti. Etkinliğe ilçe kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutan Vekili Kemal Yıldız, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Orhan Külekçi, ilçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Erol Tosun kurum amirleri, çeşitli il ve ilçelerden gelen özel eğitim kurumları, dernekler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık, Arhavi belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Arhavi Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan “Arhavi Özel Eğitim Şenliği”ne çevre ilçelerden de katılımlar oldu. Artvin, Rize, Ardanuç, Ardeşen ve Hopa Bedensel Engelliler Derneği yöneticileri ve bu derneklere üye engelliler ile aileleri misafir edildi.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu ront gösterilerinin ardından, engelli çocuklar tarafından hazırlanan dans gösterileri izleyiciler tarafından çok beğenildi. Çoruh Üniversitesi Müzik Grubu “Grup Nisan”ın söylediği şarkıların ardından engelli kardeşlerimizle beraber eğlenceli yarışmalar yapıldı. İlçe dışından gelen misafirlere protokol üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi. Etkinlik palyaço gösterisiyle sona erdi.

IMG_1898-a

IMG_1904-a

IMG_2073-a

IMG_1921-a

IMG_1928-a

IMG_2060-a

IMG_1929-a

IMG_1933-a

IMG_1935-a

IMG_1945-a

IMG_1958-a

IMG_1961-a

IMG_1974-a

IMG_1978-a

IMG_1985-a

IMG_1997-a

IMG_2001-a

IMG_2003-a

IMG_2006-a

IMG_2048-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.