Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FESTİVAL HAZIRLIKLARI START ALDI..

Bu yıl 41. sı düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat festivali hazırlıkları için ilk komite toplantısı yapıldı. Toplantı Arhavi Belediye Başkanlığı makamında başkan Coşkun Hekimoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. 23-24-25 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu büyük organizasyon için geri sayım başlamış oldu.

41. Festival hazırlıkları için gerçekleştirilen ilk komite toplantısında konuşma yapan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu “İlçemiz için önemli bir sosyal ve kültürel etkinlik olan festivalimiz artık organizasyon konusunda yılların getirdiği bilgi ve tecrübeyle belirli bir seviyeye ulaşmıştır. Arhavi Gösteri Merkezinin ilçemize kazandırılmasıyla yer konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı gibi, hava koşulları açısından da büyük bir rahatlık sağlanmıştır.” Dedi. Hekimoğlu, Festivalin organizasyon açısından artık kendini yürütür bir yapıya kavuştuğunu belirterek, geçen sene ilçede Su ve Kanalizasyon projesi gibi önemli çalışmalar olmasına rağmen festival çalışmalarında herhangi bir aksaklığın yaşanmadığını vurguladı.

Komite toplantısında bir araya gelen kurum kuruluş ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin festivale olacak olan genel katkıları belirlenirken, ileriki günlerde yapılacak olan toplantılarda Festivalin sorunsuz ve koordinasyon içerisinde yürütülebilmesi için alt komitelerin oluşturulmasına karar verildi.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda 6 yabancı ülke, Endonezya, Kırgızistan, Polonya, Letonya, Gürcistan ve KKTC ’nin kültür elçileri, farklı illerin ve federasyonların halkoyunları ekipleri, önemli sanatçılar ve davetliler 41.si düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat festivali için ilçede olacaklar.

arhavifest-2

arhavifest-3


Paylas

About The Author

Comments are closed.