Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FESTİVALİMİZ ETKİNLİĞİNİ ZENGİNLEŞTİRİYOR

    

     Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gerçek anlamda uluslar arası boyuta taşınıyor. Uzun zamandır alt yapı çalışmaları devam eden film şenliği, anıt proje ve fotoğraf kampı çalışmaları 15.03.2010 tarihinde yapılan Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk komite toplantısında masaya yatırıldı.

     Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu başkanlığında , Yönetmen Funda Özyurt, Sanat eğitimcisi Mehmet Remzi Öncel ve Arhavi Belediyesi   Basın ve Halkla İlişkiler danışmanı Bilgi Özkara tarafından oluşturulan komite çalışması sonucunda Festival etkinliğimiz  içinde yer alacak olan Uluslar Arası Kısa Film Yarışması, hem Berlin Uluslar Arası Film Festivali , hem de  Uluslar Arası 1001 Documentary Film Festivali etkinliği içinde yer alacak.

     Kısa filmler, yarışma bölümünde bu yıl “Mençuna  Şelalesi” ni konu alacak fakat gösteri bölümünde ise konular serbest bırakılacak.

     Ve Arhavi’de “Arhavi’li İsmail” in heykelinin dikilmesi için festival etkinliği içinde bir“ Anıt Proje Yarışması” yapılacak. Bu proje yarışması tüm güzel sanatlar birimi öğrencileri  ve öğretmenlerinin yanında uluslar arası fotoğraf sanatçılarına da açık olacak .

 

     Ayrıca yine festival etkiliği içinde bir fotoğraf yarışması kamp şekli ile  hazırlanıp sergilenme şekli ile sonlandırılacak.Bu kampa yurt içinden bir çok fotoğrafçının yanın da , fotoğrafa gönül vermiş amatörlere de açık olacak. Uluslar arası duyurularda Bulgaristan ve Gürcistan ‘ın şimdiden olaya sıcak baktıkları ve  büyükelçilikler aracılığı ile yapılan temasların ses getireceği beklenmektedir.

     Konu ile ilgili 17.03.2010  tarihinde bir basın açıklaması yapılacağı da verilen bilgiler arasında..


Paylas

About The Author

Leave A Response