Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FINDIKLI İLÇESİ YASTA…

Rekare 17 Kasım 2023 Haberler FINDIKLI İLÇESİ YASTA… için yorumlar kapalı

Geçirdiği ani kalp krizi sonrası dün yaşamını yitiren CHP Fındıklı ilçe başkanı Kadirhan Kadıoğlu için dün Fındıklı ilçesi merkez camii önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene Kadirhan Kadıoğlu’nun ailesi, yakınları yüzlerce seveni yanı sıra, CHP Genel başkanı yardımcısı Ensar AYTEKİN, CHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av . Taşkin Özer, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa SARIGÜL, Bursa CHP Milletvekili Orhan SARIBAL, Rize CHP Milletvekili Tahsin OCAKLI, Rize AK Parti Milletvekili Muhammet AVCI, Ak Parti İl Başkanı Hikmet AYAR, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı .G. Arif ALPAY, İstanbul Milletvekili Taşkın ÖZER, MHP İl Başkanı İhsan ALKAN, Demokrat Parti İl Başkanı, İyİ Parti İl Başkanı, Saadet Partisi Rize il örgütü, SP GİK üyesi Hasan Uzun, CHP Artvin İl Başkanı ve il,ilçe belediye başkanları, Rize esnaf odası yöneticileri, AKP  Pazar Belediye Başkanı Ahmet BASA, Çayeli MHP Belediye Başkanı İsmail Çiftçi, Fındıklı Belediye Başkan Ercüment Şahin ÇERVATOĞLU ile Rize CHP il başkanı Saltuk Deniz ve ilçe örgüt yöneticileri ,parti üyeleri ,SOL parti, EMEP, HEDEP, yöneticileri KESK üyeleri İHD Rize temsilciliği, TEK Gıda İş Sendikası temsilciliği ,gazeteci örgütlerinin temsilcileri başkan ve üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Kadirhan Kadıoğlu’nun Fındıklı merkez camiinde kılınan öğle namazının ardından Arılı köyünde aile mezarlığına toprağa verildi.

Cenaze törenin ardından CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı duygularını şu sözlerle dile getirdi;

“ONUN MİRASINI FINDIKLI HALKIYLA BERABER SÜRDÜRECEĞİZ”

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, “Bugün sözün bittiği bir yerdeyiz. O sadece, partili yol arkadaşı değil, dost idi, her şeydi. Fındıklı halkı için gelecekleri olan sürekli hayali olan sürekli halkıyla iç içe olan bir dünya güzeli bir kardeşimizi uğurluyoruz. Çok üzgünüz ancak onun bıraktığı bir miras var o mirası sürdüreceğiz. Fındıklı halkıyla beraber Fındıklı’yı ayağa kaldıracağız. Bu onun bu ülkeye verdiği özveriden dolayı kaynaklanan bir karşılıktır bu karşılığın daha da fazlasını hak ediyor ülkenin her yerinden insanlarımız buradaydı” dedi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Taşkın Özer, “Bir ağabeyimizdi, ilçe başkanı olmasından ziyade bir ağabeyimiz bir dostumuzdu. Bu ülkeye, bu ilçeye katkıları da ortada aniden kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun tüm Fındıklı halkının, Cumhuriyet Halk Parti camiasının başı sağ olsun. Umarım böyle üzüntüler yaşamayız” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Arif Alpay, “Çok yakınımdı geçmişten beri tanıdığım akrabamdı, bir ışık gibi parlıyorlardı tüm Türkiye’ye bu ülkeye kattıklarıyla birlikte ışık gibi parlıyorlardı. parlamaya devam edecekler” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, “Kadirhan kardeşimizin son yolculuğunda yanında olmak istedik. Acımız büyük, üzüntümüz büyük. Tüm Fındıklı halkının ve camiamızın başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Haber: Gençağa Karafazlıoğlu


Paylas

About The Author

Comments are closed.