Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GENÇBANK’TAN KİTAP OKUMAYA TEŞVİK..

İnsanların vakitlerinin büyük bir kısmını televizyon, internet, bilgisayar ve oyun gibi alanlarda geçirdiği bir dönemde, topluma kitap okuma bilincini aşılamak, teşvik etmek ve farkındalığı yaratmak adına.12 kişilik genç bank ekibinin yapmış olduğu çalışmalar dikkat çekiyor,

Arhavi belediyesinin destekleri ile geçtiğimiz haftalarda ekibin yapmış olduğu “Takas şenliği” ile vatandaşların bir araya getirdiği onlarca kitap, dergi ve roman türündeki materyalleri Cumhuriyet meydanında “kitap okuma” adı altında etkinlikle ivme kazandırmış oldular. Vatandaşların oldukça ilgi gösterdiği etkinlikte Genç bank ekibi sözcülerinden Meryem Eksilmez, “İnsanların vakitlerini televizyon,internet gibi şeylerle geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Bunu önlemek için ve onları okumaya yöneltmek için bu projeyi düşündük ve gerçekleştirdik. Amacımız okumayı yaygınlaştırmak ve bunun sadece eve kapanıp gizli saklı bir iş olarak düşünülmesini engellemek için meydanda yapmayı planladık. Belediye başkanımız da bu güzel etkinlikte bizlerin yanında yer alması ve desteği bizim için çok önemli idi.“dedi.

Başkan Hekimoğlu ise; “Bu tür etkinliklerin gençlerimiz tarafından her zaman devamını sağlamaları gerektiğini düşünüyorum, umuyorum ki Arhavi halkı bu kampanyaya hassasiyet gösterecektir. Okur-Yazar oranı yüksek düzeyde olan ilçemizin kitap okumada önderlik etmesini düşünüyorum. Bu gün burada yapılan bu etkinliğin de amacına ulaştığını düşünüyorum.” dedi.

gencbank-kitap-okuma_005

gencbank-kitap-okuma_002


Paylas

About The Author

Comments are closed.