Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“KAMİLET VADİSİNE DOKUNMA”

İzmir’de bulunan Kaçkar Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Kamilet Vadisi ve Durğunanın SİT alanı ilan edilmesi  için bir imza kampanyası başlattı. “Derelerimize Dokunmayın” “ Dereler Özgür Aksın”  “Kamilete Dokunma” sloganlarının ve afişlerin kullanıldığı stantta İzmirliler ve özellikle İzmir’de yaşayan Karadenizliler yoğun ilgi gösteriyor.

Dernek sekreteri Erdoğan Güler; Bu vadinin HES lere peşkeş çekilmesinin bir doğa katliamı olduğunu belirterek Artvin Çoruh Üniversitesinin yaptığı bilimsel araştırmalarda 300 den fazla endemik canlı yaşamının olduğu bu vadinin Arhavi için, ülkemiz için bir hazine olduğunu belirtti. Güler ; Enerji ihtiyacı, dolaylı yollardan elde edilir fakat bir Kamilet Vadisini var edemezsiniz.. Bunu iyi düşünmek gerekir. Başlattıkları kampanyanın yoğun ilgi gördüğünü ve daha ilk saatlerde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne 200 fax imzası aldıklarını belirten Güler ” HES lere karşı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz dedi.

Derneğin Kamilet Vadisi ve Durğuna için başlattığı imza kampanyasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin , İzmir’in 3 milletvekili,Konak Belediye Başkanı Hakan Tarhan ve Trabzon milletvekili Volkan Canlıoğlu’da katıldılar..

kamiletedokuınma-1

kamiletedokuınma-6

kamiletedokuınma-2

kamiletedokuınma-3

kamiletedokuınma-4


Paylas

About The Author

Comments are closed.