Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GENÇLERİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ..

Arhavi Belediyesi GSK Halk Oyunları Topluluğu Türkiye Halk Oyunları Şampiyonasından üçüncülükle ayrıldı. Büyükler Geleneksel Düzenlemeli kategorisinde yarışan temsilcimiz Türkiye genelinde on ekibin yarıştığı finallerde üçüncü olarak başarılı bir sonuç elde etmiş oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu organizasyonluğunda 24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Cemil Topuz Harbiye Açık Hava Sahnesinde yapılan Türkiye Halk Oyunları Şampiyonasında Arhavi Belediyesi GSK Halk Oyunları topluluğu ilimizi ve ilçemizi başarılı bir şekilde temsil etti.

Arhavi Belediyesi Halk Oyunları topluluğu 43 kişilik kafile ile güçlü bir şekilde ve yaklaşık iki aydır yoğun bir çalışma sonucunda yarışmaya iddialı bir şekilde hazırlandı. Türkiye finallerinde ülkenin dört bir tarafından katılan iddialı ekiplerle yarışan temsilcimiz finaller sonrasında ilçemize dönmek için İstanbul’dan ayrıldı.

Finallerde ekibimizi yalnız bırakmayarak yanlarında yer alan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, finallerden birincilikle ayrılmanın hedefleri olduğunu fakat ekibin sporcu kimliğine ve Arhaviliye yakışır bir olgunlukta ekip ruhu içerisinde örnek bir davranışla Arhavi’yi temsil ettiğini ve bunun kendileri için daha önemli olduğunu belirtti. Hekimoğlu;  gençlerimize ilerki müsabakalarda başarılar diliyor, onları bize emanet eden ailelerine de teşekkür ediyorum dedi.

halkoyunlari3-lugu-1-a halkoyunlari3-lugu-2-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.