Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GENÇLİKSPOR, ŞAMPİYONLUĞU HOPA’YA BIRAKTI

Hopaspor Şehir Standı’nda oynanan şampiyonluk maçını, Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Jandamra Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Hamdi Selçuk, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Artvin Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, İl Futbol Temsilcisi Amatörspor Kuluplari Federasyon Başkanı Sadettin Dağ, ile çok sayıda taraftlar izledi.

Şampiyonluğu belirleyen karşılaşmanın hakemliğini Hakemler Sertaç Uzun, Ömer Çoban, Ali Temur yaptı.Havanın güzel olmasını fırsat bilen taraftarlar maça yoğun ilgi gösterirken 5 bin kişi kapasiteli stad tamamen doldu.  Kadın taraftarların da maça yoğun ilgi gösterdiği karşılaşma tam bir şölen havasında geçti. Zaman zaman Hopaspor taraftarlarının rakip takım alehine çirkin tezahürrata maça gölge düşürdü. Karşılaşmaya müthiş taraftar desteğiyle başlayan Hopaspor 1-0 yenik duruma düştüğü maçın ilk yarısını  2-1 önde kapattı. Karşılaşmanın ikinci yarısına fırtına gibi başlayan Hopaspor farkı artıma çabasındayken Arhavi Gençlikspor ikinci golü bularak beraberliği yakaladı.

Maçın sonlarına doğru taraftarının da büyük coşkusunu arkasına alan ev sahibi takım son dakika bulduğu gol ile maçı 3-2 kazanarak şampiyon oldu. Zevkli ve çekişmeli geçen maçın ardından saha inen Vali Cirit, her iki takımın futbolcularını ve teknik heyeti verdikleri mücadeleden dolayı kutlayarak, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu söyledi.

Maç sonrası sahaya inen ve Hopasporlu futbolcuları kutlayan Hopa belediye başkanı Turan Kasımoğlu, Kulüp başkanı İhsan Seber ve Hopa TSO başkanı Osman Akyürek futbolculara “bu daha başlangıç başarılarınızın devamını bekliyoruz. Bizde gerekeni yapacağız” dediler. Maçın ardından Vali Cirit onuruna Paluri otelde yemek verildi.

Haber: İsmet Başar – Artvinpost


Paylas

About The Author

Comments are closed.