Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ HALK OYULARI EKİBİ KIBRIS’TA

 

Arhavi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibi Kıbrıs’ta düzenlenecek olan Gençlik Merkezleri arası Türkiye Halkoyunları yarışmasına katılmak üzere Arhavi’den hareket etti. Kafileyi Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, Belediye başkan yardımcısı Namık Köseoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ve oyuncuların velileri yolcu etti. Arhavi terminalinden hareket eden kafile büyük bir moral ve motivasyonla yola çıktı. Gençler, Kıbrıs’tan Türkiye 1.si olarak dönmek için ellerinden gelen mücadeleyi ortaya koyacaklarına dair söz verdiler. Gençlik merkezinin hareketinden önce Başkan Hekimoğlu, tüm gençlerle tek tek ilgilenerek onları uğurladı.

 

Kıbrıs’a yolcu edilen kafilede, kafile Başkanlığını görevini Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Personeli Ahmet Kalfa yaparken, ekip eğitmenliği görevini Ersin Altın ve ekip yardımcılığı görevini de Neşe Satıralioğlu üstlendi. Kafileye ayrıca, gençlerin sağlıklı ve moral motivasyon bakımından daha hazır olmalarını sağlamak amacıyla birde bayan doktor dahil edildi.

Arhavi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibi, son 2 aydır yoğun bir tempoyla ilçe kapalı spor salonunda günde çift antrenman yaparak çalışmalarını sürdürmekteydi. Her yönüyle hazır olduklarını ve iyi bir derece ile Arhavi’ye döneceklerini belirten Gençlik Spor İlçe müdürü Erol Tosun, “Gerek eğitmenimiz gerekse gençlerimiz bu işe inanmışlar. İnanıyorum ki bizleri mahcup etmeyecekler” dedi.

Ekip eğitmeni Ersin Altın ise, “uzun bir süredir çalışmaları Kıbrıs’taki finallere göre yapmaktayız, gece gündüz demeden çalıştık ve artık hazır bir hale geldik.Arkadaşlar ve bizler moral ve motivasyon olarak hazırız. Çalışmalarımız süresince bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan başta Belediye Başkanımız Sayın Coşkun Hekimoğlu olmak üzere ilçe Spor Müdürüm Erol Tosun’a çok teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımız yanımızda yer almakla kalmayıp, kıyafet konusunda Gençlik Merkezimize destek olmuştur. Ekibimize eşofman takımı ve tişört temin ederek bizleri bu yarışmaya daha da motive etmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Ekibin, Arhavi’yi gururlandıracak iyi bir derece alacağına çok inandığını ve bu konuda hiçbir şüphesinin olmadığını belirten başkan Hekimoğlu “Gençlerimize güvenimiz tamdır. Başarıyı ön planda tutmakla birlikte, gençlerimizin bizleri orada en iyi şekilde temsil etmeleri de çok önemlidir. Bu tür bir aktiviteye katılmak, Arhavi’ye ve Arhaviliye yakışır hareketler içerisinde, örnek teşkil edecek bir Gençlik Merkezini görmek bizleri daha da mutlu eder. Uzun bir yolculuk süreci için, gençlerimize en iyi konforu sağlayacak çalışmaları yapıp, altyapıyı sağladık. Umuyorum ki, mutlu ve memnun bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirecekler ve tekrar ilçemize aynı mutlu ve müjdeli haberlerle gelecekler. Kendilerini şimdiden kutluyor başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Gençlik Merkezleri arası halkoyunları yarışması Kıbrıs’ta 18 Haziran 2011 tarihinde saat 10.00 da Girne’de yapılacaktır. Gençlik merkezi halkoyunları ekibimize başarılar diliyoruz.

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response