Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MALEZYA TV EKİBİ KAMİLET VADİSİ’ NDE

Son yıllarda büyük ilgi gören ve hemen hemen her televizyon ekibinin gelip çekimler yaptığı Arhavi-Çifteköprü-Mençuna ve Kamilet vadisi merak uyandırmaya devam ediyorArhavi bölgesini ele alan ve ekolojik çevre üzerine belgesel çekim yapmak için binlerce kilometre uzaklardan gelen Malezya ekibi, Kamilet Vadisi, Çifte Köprü boğazında belgesel çekimleri yapıyor. Bir süredir bölgede çalışmalar yapan ekip, eşsiz doğadan etkilendiklerini, ekolojik sistem içerisinde binlerce tür canlı ve bitkinin barındığı çok önemli bir bölge olduğunu belirttiler.

 

Malezya Rode TV belgesel ekibi çekimler esnasında yapmış oldukları çalışmayı büyük bir titizlikle yürütmekte olduklarını ve farklı zamanlarda farklı konular üzerine çekimler yaptıklarını belirtti. Tatlı su balıkları üzerine de çekimler yapan belgesel ekibi, uzun süredir Türkiye’ye ve özellikle Karadeniz’in doğusu ile buradaki vahşi doğa ve tabiat alanları ile ilgilendiklerini söylediler. Amazonlar ve Nepal bölgelerinden sonra Kafkaslar, dünyanın önemli ormanlarını ve popülasyonu bünyesinde barındıran bölgeler arasında olduğunu vurgulayan ekip, Kafkasların bünyesinde de Kaçkarlar ve Kamilet vadisinin de doğal yaşam ve tabiat zenginlikleri açısından oldukça önemli bir yer teşkil ettiğini belirttiler.

Bölgenin, hem eşsiz tabiat güzelliğini hem de tarihi güzellikleri bir arada barındıran nadir yerlerden biri olduğunu belirten Malezya ekibi, turizm adına değerlendirilmesi ve tanıtılması gereken önemli yerlerden biri olduğunu belirttiler. Çifteköprü, Şelale bölgesi ve devamındaki vahşi tabiat alanı olan Kamilet Vadisinin tanıtılması durumunda tüm dünyanın ve özellikle televizyon ekiplerinin ilgisi haline gelebileceğini söylediler. Ekip ayrıca yöre halkına, kendilerine gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.




 


Paylas

About The Author

Leave A Response