Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HERKES İÇİN FUTBOL ŞENLİĞİ (HİF) START ALDI

2008 yılında başlatılan ve bu yıl 5. si yapılan Arhavi HİF (Herkes İçin Futbol) şenliği ilçe stadında oynanan futbol karşılaşması ile başladı

Arhavililerin yoğun ilgi gösterdiği HİF şenliği geride bırakılan diğer sezonlardaki gibi yine yoğun ilgi göreceğinin sinyalini verdi.

Çocuklara sporu ve sporcunun değerini, önemini ve sevgisini aşılayan bir etkinlik olan HİF şenliği, 4.sınıf öğrencilerinin karşılaştığı müsabakayla star aldı. Kız erkek karışık bir şekilde sahaya çıkan miniklerin ortama yaydığı güzel enerji, etkinliğe katılan konuklara güzel dakikalar yaşattı. Minikler futbolun her ne yaşta olursa olsun ne kadar zevkli ve seyrine doyum olan bir spor dalı olduğunu gösterdiler. Etkinliğe Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kahya da katıldı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu şenlik hakkında “5. si yapılan HİF şenliği ile amacımız; minik sporculara futbolun ve bununla birlikte sporun önemini ve sevgisini kazandırmak ve Çocuklarımızın beklide hala keşfedemedikleri yeteneklerini ortaya çıkarmak, mutlu etmek, eğlendirmek, daha sonra onların baskı altında kalmadan özgürce futbol oynamalarına ve kendi yeteneklerini sergilemelerine yardımcı olmaktır. Burada bu şekilde aldıkları eğitim ile belki de yaşamlarının ileriki dönemlerinde hayatlarına katacakları bazı davranışlar onları daima başarıya ve kaybolmayan inanç ile kazanmaya götürecektir.’’ dedi.

HİF etkinlinin düzenlenmesinde büyük rol üstlenen Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret Kadıoğlu’da HİF’in önemini ve kattığı getiriyi ve bununla birlikte kendi kategorilerinde futbol oynayan gençlerin sevincinden bahsetti. Kadıoğlu; “Her futbol şöleninde okul tatil edilerek çocukların doyasıya eğlenmeleri sağlandı. Bu vesileyle süreç içerisinde yetenekli futbolcuların tespiti yapılacak, futbolcu olmayacak olan öğrencilerimizin de yaptığımız eğitim çalışmaları ile dürüst, hoşgörülü, saygılı bir seyirci, antrenör, hakem ve yönetici olmalarına olanak sağlanacaktır” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.