Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“HES DEĞİL, KÖYÜMÜZE HİZMET İSTİYORUZ”

Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri Nazlı Demet Uyanık ve Mehmet Remzi Öncel Gidreve ( Dereüstü) Köyünde vatandaşlara hesler ve enerji politikaları hakkında sunumlar yapmaya devam ediyorlar.

Havanın yağışlı ve çoğu köy yaşayanlarının şehir merkezinde ikamet etmelerine rağmen katılımın bir hayli yüksek olduğu ev toplantısında önce Nazlı Demet Uyanık bir konuşma yaptı. Uyanık konuşmasında, heslerin çevreye, doğaya ve neticede yaşama vereceği yüksek tahribattan bahsetti.

Daha sonra konuşan Mehmet Remzi Öncel ise “ bizlerin en büyük sitemi burada iş yapan şirketlerle ilgili değil, memleketini, deresini, köyünü ve hatta dedesinin mezarını satan insanlarımızla ilgilidir. İnsanlar sahip oldukları güzelliklerin farkında değil..1800 m rakımda derelerin suları dağların içine tünellerle sokup birde Cumhuriyet Mahallesinde yatağına bırakacaklar. Dereyi unutun da içmeye su bulamayacaksınız” dedi.

Mehmet Remzi Öncel; “Bugün Almanya güneşe ışınımı konusunda Türkiye göre çok daha geride olmasına rağmen 20 nükleer santral gücünde elektriği yine yenilebilir enerji olan güneş enerjisinden elde ediyor. Oysa ülkemizde güneş enerjisinden 380 milyar kw enerji üretiyoruz.

İşte bunun, sağlıklı enerji politikaları üretmek yerine günü kurtarmak ve mevcut iktidarların kendi dönemlerine ait üretim endeksini yukarda göstermek için yapılan plansız, programsız enerji politikalarından kaynaklandığını “belirtti.

gidreve toplantı-1

gidreve toplantı-4

gidreve toplantı-10

gidreve toplantı-9

gidreve toplantı-7

gidreve toplantı-8

gidreve toplantı-6

gidreve toplantı-5

gidreve toplantı-2

gidreve toplantı-3


Paylas

About The Author

Comments are closed.