Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA HALKI ÖĞRETMENLERİNE SAHİP ÇIKIYOR..

Hopa’daki bütün oda ve dernek başkanları yayınladıkları ortak basın açıklaması ile açığa alınan öğretmenlerin görevlerine iade edilmelerini talep etiler.

Hükümet tarafından çıkartılan KHK ile Hopa’da açığa alınan 37 öğretmene Hopa sahip çıktı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’inde imzaladığı ve Hopa’da faaliyet gösteren bütün meslek odaları ve derneklerinde imzaladığı açıklama’daÖğretmenlerimize ve diğer kamu görevlilerine yönelik haksız uygulamaların durdurulmasını ve açığa alınan bütün kamu görevlilerinin zaman geçirmeden görevlerine başlatılmasını talep ediyoruz” denildi.

Hopa’da bir anda gündem oluşturan Öğretmenlerin göreve iade edilmesi talep edilen ortak açıklamaya Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek,  Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Şoförler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Hopa Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Hopa Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Artvin İş Adamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya, Hopa Esnaf Sanatkârlar ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Ekmekçi,  Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Dr. Selahattin Gül, Hopa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aydoğan Can, Hopa Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbiyik, Hopa Çay Üreticileri Kooperatifi Başkanı Şerafettin Çelik, Hopa Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Kemal Köse tarafından imza attılar.

Yapılan ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Biz aşağıda imzası bulunan sivil toplum kurumları olarak; İlçemizde görev yapan 37 öğretmenimiz ve diğer kamu görevlileri, haklarında hiçbir somut ve hukuki delil bulunmadan açığa alınmıştır. Bu hukuksuz açığa almalar neticesinde çocuklarımız öğretmensiz kalmış ve nitelikli eğitimden mahrum edilmişlerdir. Açığa alınan öğretmenlerimiz, bugüne kadar çocuklarımızı büyük bir güvenle emanet ettiğimiz; bilgi birikimleri ve özverili çalışmalarıyla çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizdir. Ne öğretmenlerimizin ne de çocuklarımızın daha fazla mağdur edilmesini istemiyoruz. Öğretmenlerimize ve diğer kamu görevlilerine yönelik haksız uygulamaların durdurulmasını ve açığa alınan bütün kamu görevlilerinin zaman geçirmeden görevlerine başlatılmasını talep ediyoruz”.

Ortak açıklamanın imza atan STÖ Başkanları tarafından 4 Ekim Salı Günü saat 14.00’te Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’a elden verileceği açıklandı.

ogretmenimedokunma-2-a

imzalar-2

ogretmenimedokunma-1-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.