Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA LİDERİ DEVİRDİ, ŞAMPİYONLUK YOLUNDAKİ EN BÜYÜK ENGELİ AŞTI..

Ligin zirvesinde yer alan Kars 36spor ile Artvin Hopaspor şampiyonluk yolunda avantajlı duruma geçmek için her iki takım da bu karşılaşma çok önemliydi.

Ev sahibi takım Artvin Hopaspor bu karşılaşmadan mutlak galibiyet için sahaya çıktı. 12 binin üzerinde taraftar karşısında 90 dakika rakibine ezici bir üstünlük kuran mor beyazlılar ikinci yarıda attığı 2 güzel golle Kars 36sporu yenerek bir hafta sonra liderliği geri almış oldu.

Artvin Milletvekilleri İsrafil Kışla ve Uğur Bayraktutan, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek’in yani sıra İstanbul-Ankara ve diğer İllerden çok sayıda taraftarda karşılaşmayı izlemek için Hopa’ya geldi. Şeref tribününü dolduran misafirlere Hopa spor yöneticileri de yakından ilgilendiler.

Hopa spor taraftar gruplar Şehrin Azizleri ve Denizin Asi Çocukları da karşılaşma boyunca bir olup 90 dakika boyunca takımlarına destek verdiler.

Karşılaşma ev sahibi takımın başlama vuruşuyla başladı. Oyunun ilk dakikalarında her iki takım temkinli başladı.5. dakikadan sonra A. Hopaspor oyuna ağırlığını koydu. Sağ dan ve sol taraftan geliştirmiş olduğu ataklarda rakip kalede birçok tehlikeler yarattı. Karsporun kalecisi Aykut gole izin vermedi. İlk yarı golsüz kapandı. İkinci yarıya konuk takım oyuncu değişikliğiyle başladı. Bulutun yerine Emrah’ı alan Konuk ekip bu yarıda da bir varlık gösteremedi. 47. Dakika dolarken Ev sahibi
takımın golü geldi. Sol taraftan yapılan ortayı iyi değerlendiren Esosa önce düzeltti. Sonra vurdu ve Topu rakip filelere göndererek Durumu 1-0 yaptı.

Golden sonra Konuk ekipte telaş başladı. Şuursuzca geliştirdiği ataklar sonuç vermezken Artvin Hopaspor daha akıllı bir futbol oynamaya başladı. Ayağına geçen bütün topları kısa pasla atağa kalkan mor beyazlı futbolcular 2. Golü de buldu. Sol taraftan kazandığı korner atışında gerilerden gelen Hurşid kafayla topu ikinci kez Kars36 sporun ağlarına göndererek takımını 2-0 öne geçirdi. 2-0 dan sonra rakip Kars 36 spor takımı adeta grogi durumuna düştü. Büyük telaş için karşılaşmadan gol atabiliriz düşüncesi bir sonuç getirmedi. Karşılaşma 2. Yarıda atılan 2 golle ev sahibi takım Artvin Hopaspor kazanarak liderliğe yükseldi. Ve şampiyonluk yolundaki büyükengelini aşmış oldu.

Haber : Hayati Akbaş

 


Paylas

About The Author

Comments are closed.