Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA, MURGUL VE YUSUFELİ KAYMAKAMLARI DEĞİŞTİ..

İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan Kaymakamlar ve Mülki İdare Amirleri Kararnamesi açıklanırken, kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Kararnameye göre, 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak atandı. Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnameye göre, 616 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı.

Kararname ile 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

Hopa, Yusufeli ve Murgul Kaymakamları Değişti

Kararname’de Artvin içinde önemli değişikler gerçekleşti. Hopa, Murgul ve Yusufeli Kaymakamları değişirken, ayrıca il hukuk müşavirliği görevlerinde de değişim yaşandı.

Buna göre değişiklikler şu şekilde oldu: Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı’na tayin olurken,  Hopa Kaymakamlığı’na Afyonkarahisar’ın Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez atandı. Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Erzurum’un Şenkaya ilçesine tayin olurken, Yusufeli Kaymakamlığı’na Konya’nın Yunak İlçesi Kaymakamı Ahmet Altun tayin oldu.  Murgul Kaymakamlığı’na Konya ilinin Derbent Kaymakamı Arif Oltulu atanırken, Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam ise Tunceli’nin Hozat İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. Artvin İl Hukuk İşleri Müdürü Mutlu Almalı, Bayburt Vali Yardımcılığı’na tayin olurken, Artvin Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne Van’ın Özalp ilçesi Kaymakamı Serdar Karal getirildi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.