Saturday 13th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA’DA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI..

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) ile ilgili alınacak tedbir ve önlemlerin görüşüldüğü toplantı Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat başkanlığında yapıldı.

Dünyayı tehdit eden Koronavirüs nedeniyle Hopa’da alınan ve alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıya Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Garnizon Komutanı P. Teğmen Çağlar Alaçam ve ilçedeki bütün kamu kurum amirleri katıldı.

Toplantıda, Koronavirüs’üne karşı korunma yollarının başında panik oluşturulmadan Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumlar tarafından açıklanan bilgiler doğrultusunda vatandaşlarımızın hareket etmesi ve yeni tip Koronavirüse karşı tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, okullarda, camilerde, toplu taşıma araçlarında ve insanların ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarına başlandığını ve tedbir amaçlı çalışmaların sürdürüldüğünü, vatandaşlarımızın resmi açıklamaların dışındaki bilgilere itibar etmemeleri, bilgilendirme amacıyla hazırlanan dokümanların Sağlık Bakanlığının resmi web sitesi olan https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/covid19 yayına konulduğunu belirtildi.

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.