Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA’DA PLAJ VOLEYBOLU ŞÖLENİ SONA ERDİ..

HOPAPORT’un ana sponsor olduğu TVF Pro Beach Tour Voleybolu turnuvasının son gününde birbirinden heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmalar oynandı.

Turnuva finalinde erkeklerde Nefeslerin tutulduğu karşılaşma sonrası Hasan Hüseyin Mermer-Engin Özbek birinci gelirken, bayanlarda da Bahanur Gökalp ve Merve Nezir ikilisi şampiyonluğu göğüsleyen isimler oldu.

Uluslararası spor arenasında ve Türk Spor Camiasına yine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaparak adını yazdırmayı başardı. 17 yıl önce yine Voleybol camiasının Hopa’daki gönüllü elçisi İbrahim Dağıstanlının girişimleri ile oynanmaya başlanan Plaj Voleybolu turnuvası her yıl mekânsal ve organizedeki başarılı yükseliş grafiği ile Sporcusundan hakemine kadar herkesin gelmek istediği bir merkez oldu.

Hopa Belediyesi ve HOPAPORT’un birlikte organize ettiği TVF Pro Beach topur Plaj Voleybolu turnuvası bu yılda Uluslararası bir boyut kazanarak değişik ülkelerden bay ve Bayan Voleybolcuları Hopa’da buluşturdu. Hopalılarında her karşılaşmada Tribünde yerlerini alarak güzel oyun sergileyen oyuncuları alkışlayarak destek vermesi turnuvaya ve oyunlara ayrı bir ahenk katıyor.

Organizasyon komitesinin başarılı girişimleri ile her yıl yeni-yeni firmaların turnuvaya destek vermesi turnuvanın da başarılı geçmesinde önemli bir etken. Turnuvaya Karadeniz Bölgesinin en önemli kurumsal limanları arasında yerini alan HOPAPORT’un verdiği destek de Hopalılar tarafından takdirle karşılanmaya devam ediyor.

TVF Pro Beach Tour 2019 Hopa Plaj Voleybolu turnuvasının son gününde tribünlerin seyirciler tarafından doldurulması gözlerden kaçmazken arenada da birbirinden güzel oynanan maçlarda seyircilerden alkış aldı. TVF ve Hopa Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen, erkeklerde 9, kadınlarda ise 8 takım katıldığı 2019 TVF Pro Beach Tour’un Hopa etabı, son gün oynanan yarı final, üçüncülük ve final karşılaşmalarının ardından düzenlenen törenle son buldu. Erkekler kategorisindeki yarı finalin ilk maçında Nuri Şahin-Caner Çiçekoglu ikilisi, Yusuf Özdemir-Mustafa Susam ikilisini 15-21, 25-23 ve 15-10‘luk üç set sonunda mağlup etti ve ilk finalist oldu. Yarı finalin ikinci maçında ise; Mohammad Shalıkar-Alireza Aghajani Ghasab ikilisi, 21-16 ve 21-17‘lik setlerle 2-0 mağlup eden Engin Özbek- Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, ikinci finalist oldu. Final karşılaşmasında Nuri Şahin- Caner Çiçekoglu ikilisini 21-18, 21-23 ve 25- 23‘luk setlerle yenen 2-1 mağlup eden Engin Özbek- Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, Hopa etabının şampiyonu oldu. Erkeklerde üçüncülük maçında ise Yusuf Özdemir-Mustafa Susam ikilisi ile İran ekibi Mohammad Shalıkar -Alireza Aghajani Ghasab ikilisini 21-19, 14-21ve 15-8‘lik üç set sonunda yenerek üçüncülüğü elde etti.

Kadınlar kategorisindeki yarı finali ilk maçında Merve Nezir-Bahanur Gökalp ikilisi, Macaristan’dan Anett Eszter Lutter-Szandra Anett Szombathely ikilisini 21- 14 ve 21-18‘lik setlerle 2-0 yenerek adını finale yazdırdı. Diğer yarı final maçında ise Macaristan’dan Dorottya Szabo-Dominika Hafra ikilisi, Buğra Eryıldız-Khakimzanova Ksenia ikilisini 21-19, 14-21 ve 15-12‘lik skorlarla üç set sonunda yenerek ikinci finalist oldu. Final karşılaşmasında Merve Nezir-Bahanur Gökalp ikilisi, Dorottya SzaboDominika Hafra (Macaristan) ikilisini 21-18 ve 21-13‘lük setlerle 2-0 mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Kadınlardaki üçüncülük maçında ise Buğra Eryıldız-Khakimzanova Ksenia ikilisi, Anett Eszter Lutter – Szandra Anett Szombathely (Macaristan) ikilisini, 15-21, 21-14 ve 15-13’lük set skorlarıyla 2-1 mağlup ederek üçüncülüğü elde etti.

Karşılaşmaların ardından Ödül törenine geçildi. TVF Başkan Vekili Alper Sedat Altundaş tarafından turnuva ’ya destek veren kurum temsilcilerine Teşekkür plaketi verildi. Daha sonra erkeklerde ve bayanlarda ilk üç dereceye girenlere madalya ve ödülleri törene katılan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ve Başkan yardımcısı Osman Akkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, TSO Başkanı Osman Akyürek ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Ayder Su YK. Başkanı Cemil Akdeniz, Sarp Grup Başkanı Murat Balkaya ve Organizasyon sorumlusu İbrahim Dağıstanlı tarafından verildi.

Haber. Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.