Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

OFFROAD YARIŞMALARI NEFES KESTİ..

Ardeşen Belediyesi ve ARDOF tarafından organize edilen yarışlara Artvin, Yusufeli, Murgul, Borçka, Şavşat, Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Fatsa, Sinop, Sakarya, Gezen Bilir, Eksi 36 Offroad Kulüplerinin yanı sıra İran, Gürcistan ve Azerbaycan’dan yarışmacılar katıldılar.

Yarışmacılar gün sonunda dereceye girme adına ES-1, ES-2, ES3 ve ES-4 kategorilerinde gün boyu zorlu parkurda mücadele ederek en iyi dereceyi elde etme adına birbirleriyle yarıştılar. Ardeşen’de düzenlenen yarışlara Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Dedebağ, Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Spor Müdürü Mustafa Çelik, , İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Önder ve Rasim Çorbacı, Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen Şoförler Odası Başkanı Barış Oğuz, Ardeşen Nakliyeciler Kooperatif Başkanı Ali Rıza Yanoğlu, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Hatipoğlu, Bir Önceki Dönem Rize Meclis Başkan Vekili Zekeriya Bozkan, Belediye Meclis Üyesi Gürkan Eksilmez, Arbelsan şirket Müdürü Numan Balcan, Ardeşen Engelliler Dernek Başkanı Zekeriya Veziroğlu, ARDOF Kulüp Başkanı Ali Saruhan, davetliler ve vatandaşlar katıldılar.

Günün sonunda ES-2 Klasmanında 1.Alireza Nemati – Pouyan Sharafudoin 2.Yunus Güneş – İbrahim Şevki Kurşun 3. Mehmet Duysak – Haydar Atan ES-3 Klasmanında 1.Üzeyir Erdoğan – Harun Gül 2.Günay Verim – Murat Erkuş 2.İsa Yaşar- Ahmet Gülmez 2.Rufat Nasibov – Fıkrat Hasanoov ES-4 Klasmanında 1.Mustafa Güner – Eyüp Sali 2.Ali Reza Pourshanıd – Mandana Sepehrtat 3.Cafer Ertan – Hakan Ertan Genel Klasman 1. Mustafa Güner – Eyüp Sali 2.Ali Reza Pourshanıd – Mandana Sepehrtat 3.Cafer Ertan – Hakan Ertan oldu .

Başkan Kahya Yarış sonrası bir açıklama yaparak; “Belediyemiz ve Ardeşen Offroad Kulübümüzün ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Şehitleri Anma Karadeniz 2. ayak Offroad yarışları için Fırtına vadisinde düzenlediğimiz ‘’Şehit Ömer Halisdemir’’ etabında kupalar sahiplerini buldu.

Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 2. ayak yarışına, gerek yurt dışından gerekse ülkemizin çeşitli illerinden gelen tüm takımlara katılımlarından dolayı teşekkür eder, dereceye giren ekipleri kutlarım.” diye konuştu. Yarışları çevre il ve ilçelerden çok sayıda Off Road marklısı da izlerken Hopa’dan da iş adamı Hakan Toker’de eşi ile birlikte yarışmaları izleyen isimler arasındaydı. Toker Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya’yı da başarılı bir organizasyon gerçekleştirdikleri için tebrik etti.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.