Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPAPORT’TAN SANATA BİR DESTEK DAHA GELDİ..

Hopa’da son yılların en muhteşem konseri, konseri izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Hopa Belediye Başkanlığının organizasyonunda gerçekleşen konserin ana sponsoru da HOPAPORT oldu. Yangın söndürme sistemleri, güvenlikve kurtarma alanlarında faaliyet gösteren SİSAV’ın da destek verdiği konser HopaMilli Eğitim Bakanlığı konferans salonunda verildi.

Ankara Ümitköy Musiki Derneği TSM Konserini Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Belediye Başkan yardımcısı Ahmet İskender, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve sanatseverler de izledi. 40 Solist ve 10 müzisyen olmak üzere 50 kişiden oluşan koro da koro şefliğini de şef Asım Toker yaptı.

Ankara Ümitköy Musiki Derneği TSM Korosu Hopa konserinde Yeşilçam Şarkılarından oluşan Solo ve Koro Şarkılarına konseri izleyen müzikseverlerde zaman zaman eşlik etti..

Ankara Ümitköy Musiki Derneği TSM Korosu “Artık Sevmeyeceğim ” “Senede Bir gün”’ Güller ve Dudaklar ” “Agora Meyhanesi ‘Ayrılamayız Artık” ‘Kulakların Çınlasın” ”Solgun Yaprakları Islatan Yağmur” gibi birçok Yeşilçam Şarkılarıyla Hopa’da Yeşilçam rüzgârı estirdiler.

Konserin sonunda Kazım Koyuncu’nun sesinden DİDO şarkısı koro ve izleyenler tarafından hep birlikte söylendi.

Konserde Belediye Başkanı Nedim Cihan ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de koro şefine şahsında tüm koro üyelerine teşekkür ederek Hopa’da unutulmayacak bir konser verdiklerini ileriki yıllarda tekrar kendilerini Hopa’da görmek istediklerini söylediler.

Koro Şefi Asım Tokel’de konser sonrasında Belediye Başkanı Nedim Cihan ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’e verdikleri desteklerden dolayı birer teşekkür plaketi verdi.

Haber. Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.