Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPASPOR YENİDEN BAL LİGİNDE..

Artvin’i BAL Liginde temsil edecek final karşılaşmasında Hopaspor Borçkaspor’u 5-0 yenerek adını yeniden BAL ligine yazdırdı.

Artvin şehir stadında oynanan karşılaşmayı Hopa’dan gelen1.500 taraftar seyrederken, Borçka spor taraftar tribünün yarısı boş kaldı, Karşılaşmayı Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkan Ergül Ayçiçek’te Hopaspor Başkanı Oğuz Çapkinoğlu ve Borçka spor Kulübü Başkanı Şükrü Melek ile birlikte şeref tribününde izleyenler arasındaydı.

Karşılaşmaya mutlak kazanmak hırsıyla başlayan Hopaspor 4 dakikada istediği golü Ufuk Ayaydın’ın ayağından buldu. Borçka sporu kendi sahasına hapseden Hopaspor 14 dakikada 2’nci golü Yılmaz Dora ile buldu. Karşılaşmanın ilk yarısı bu skorla biter derken 41 dakikada kazandığı penaltıyı Ekrem Dil’in ayağından bularak ilk devreyi 3-0 önde tamamladı.

İkinci devreye taraftar desteğini arkasına alarak başlayan Hopaspor yine rakip takımı kendi sahasına hapsetti. Paslaşmalarda yaşanan güzel enstantaneler taraftarlar tarafından alkışlanırken 61 dakikada Ufuk Ayaydın bir kez daha rakip kale önünde bulduğu topu Borçka spor filelerine gönderince skorda 4-0 oldu.

Karşılaşma bu skorla biter derken bu defa Selman Yıldız 85 dakikada Borçka spor filelerini bir kez daha meşin yuvarlığı gönderince karşılaşmada 5-0 Hopa sporun üstünlüğü ile sona erdi.

hopaspor-0-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.