Tuesday 23rd July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPASPOR’A CEZA YAĞDI..

Arhavispor -Artvin Hopaspor arasından oynanan BAL Ligi’ne yükselme maçında çıkan olaylardan dolayı Artvin Hopaspor 3-0 hükmen mağlup olmasının ardından şimdi de Artvin Hopasporlu oyuncu ve idarecilere ceza yağdı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Av. Tacar Çağlar tarafından yapılan açıklama İle olaylı maçın sonucunda Artvin Hopasporlu 5 futbolcuya 5 ila 4 maç arasında men cezası gelirken Artvin Hopasporlu bir idareciye de 60 gün hak mahrumiyeti cezası geldi. Konuyla İlgili basına gönderilen ceza açıklamasında tüm futbolcu İdarecilerle ilgili kararların detayları açıklanırken, açıklamada ayrıca Artvin Hopaspor Kulübüne de 3 maç saha kapama cezası da verildiği belirtildi.

27 Nisan Pazar günü Artvin İskebe Stadı’nda oynanan futbol karşılaşmasında Arhavispor – Artvin Hopaspor Bal Ligi’ne yükselme maçında karşı karşıya gelmişti. Maçın 78. dakikasında gelişen bir pozisyonda maçın orta hakemi Cem Balo’nun verdiği penaltı kararı sonrası Hopasporlu oyuncular orta hakeme İtiraz etmiştiler. İtirazlar sonucu çıkan olayların ardından maçın hakemi yardımcı hakemlerle birlikte soyunma odasına giderek maçı tatil etmişti.

Tatil edilen maçın kararı 12 gün sonra açıklandı. Maçın sonucu hükmen 3-0 Arhavispor lehine tescil edilmişti. Arhavispor bu karar sonrası 2014-2015 sezonunda yeniden Bal Ligi’ne (Bölgesel Amatör Liginde ) çıkmıştı. Maç sırasında olaylara karışan her İki takım futbolcularına verilecek cezaların da ayrıca açıklanacağı belirtilmişti. Cezalar belli olurken, bazı futbolcu ve İdarecilere de ceza verilmediği öğrenildi.

Haber: Hayati Akbaş-Hopa


Paylas

About The Author

Comments are closed.