Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HÜSEYİN GÜRKAN LİSESİ İL BİRİNCİSİ

Geçtiğimiz hafta Artvin İlinde yapılan ve 6 takımın katıldığı liseler arası basketbol il birinciliği müsabakalarına Arhavi’yi Temsilen katılan Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi başarılı bir sonuçla il birincisi olarak Artvin’i guruplarda temsil etmeye hak kazandı. Bu başarılı sonucu ve sevinci paylaşmak üzere Okul Müdürü Hakan Soydan, Öğretmenler İbrahim Keleş, Sabri Jurnal, Hakkı Çelenk ve Engin Fitoz ile sporcular, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu  makamında ziyaret ettiler.  

 

24-28 Ocak 2011 tarihleri arasında Samsun ilinde yapılacak olan gurup finallerine katılmayı hak kazanan Hüseyin Gürkan Lisesi, burada Artvin ilini temsilen maçlara çıkacak. Alınan bu başarılı sonuçtan ötürü tüm oyuncu, öğretmen ve idarecileri tek tek tebrik eden başkan Hekimoğlu, sonuçtan duyduğu mutluluğu kendilerine ifade etti. Hekimoğlu; “Henüz yeni kurulan bir takım olmasına rağmen, basketbol takımının başarılı bir çalışma programı neticesinde il birinciliğini kazanması çok önemlidir. Arhavi deki ilköğretim ve ortaöğretim okullarında, sporun her branşında elde edilen başarılar artarak devam ediyor. Bu sonuçlar bizleri memnun ediyor, ilçemizin adını duyurmada etken oluyor. 6 takım içerisinde başarılı bir sonuçla Basketbol il birincisi olan Hüseyin Gürkan Lisesi Basketbol takımını ve okul idaresi ile öğretmenlerini tekrar tebrik ediyor, gidecekleri gurup finallerinde de aynı başarılı sonucu getireceklerine inanıyorum.” dedi.

Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi Basketbol branşının yanında, diğer sportif branşlarda da başarılarını devam ettiriyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Okul Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Keleş, basketbolun yanı sıra futbol takımı olarak da il ikinciliği, voleybol da kızlarda ilçe birinciliği derecelerini de elde ettiklerini belirtti.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response