Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TOPALOĞLU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

 

Ülkemizin ve Karadeniz’in önemli sanatçılarından Birol Topaloğlu, “Kıyı Boyu Karadeniz” adlı tanıtım konserlerinin ilkini ilçemiz Arhavi’ de gerçekleştirdi. Bayraktar Kültür Merkezinde yapılan konsere Arhavi halkı büyük ilgi göstererek salonu doldurdu. Konsere Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Konser süresince Birol Topaloğlu’nun kendi albümlerinden ve yöresel şarkılarından oluşan sunumu 7’den 70’e bütün dinleyenleri adeta mest etti.

 

 

 

Fotoğraflar: Taner Kılınç

Henüz yeni çıkardığı albümünün tanıtımı için gerçekleştireceği konserler dizisinin ilkini Arhavi’de başlatan Birol Topaloğlu, ilçe halkının göstermiş olduğu yoğun ilgiden ötürü memnuniyetini dile getirdi. Topaloğlu; “Bu mutlu günümde beni bağrına basan Arhavi halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni albümümün tanıtımı için başlangıç yeri olarak Arhavi’yi seçmemle ne kadar doğru ve isabetli bir karar aldığımın farkındayım. Bu coşku, bu kalabalık bizleri mutlu ettiği kadar cesaret de vermiştir. Şunu söylemeden geçemeyeceğim, beni sizlerle buluşturan çok önemli bir değeri paylaşmak istiyorum. İlk günden bu yana her türlü desteğini esirgemeyen, hep yanımızda yer alan çok değerli Arhavi Belediye Başkanım Coşkun Hekimoğlu’na huzurunuzda şahsım ve tüm ekibim adına şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Birol Topaloğlu, gece boyunca birbirinden güzel Karadeniz müziğinin ezgilerini, tulumu ve kemençesi ile dile getirdi. Davetliler şarkılara eşlik ettiler, pistte halaylar kurarak doyasıya eğlendiler. Program arasında ise Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Birol Topaloğlu’na kültürümüze ve değerlerimize yapmış olduğu katkılarından ötürü, Arhavi’nin sembolü olan özgürlük heykelinin plaketini sundu. Başkan Hekimoğlu; Kültürümüze ve özümüze büyük katkısı olan çok değerli sanatçımız Birol Topaloğlu, seslendirdiği birbirinden güzel yöresel müziklerimiz bizleri adeta geçmişe götürmüş, o dönemleri bizlere tekrar yaşatmıştır. Gelenek ve göreneklerimize, örf ve adetlerimize bağlı nesillerin yetişmesi için kültürümüze, sanatımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Birol Topaloğlu gibi sanatçılarımızın çalışmaları bu bakımdan çok önemlidir. Ben kendilerini hazırlamış oldukları bu yeni albüm için kutluyorum. Sanat yaşamında başarılar diliyorum.” dedi.


Coşkulu bir şekilde geçen konser sonrasında vatandaşlar, Birol Topaloğlu’nun albümünü açılan stant tan satın aldılar. Topaloğlu albümünü satın alan hayranlarının CD’lerini imzalayarak, onlarla fotoğraf çektirdi

 


Paylas

About The Author

Leave A Response