Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KADIOĞLU SÖZÜNDE DURDU.. ALDIĞI ÖDÜLÜ ARKADAŞLARI İLE PAYLAŞTI..

Bu yıl 8.si gerçekleştirilen Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol) Şenliği’nin 7. ve son etabı İlçe Şehir Stadında yapıldı.

2010 ve 2011 doğumlu anaokulu öğrencilerine yönelik şenliğe Arhavi Belediye Başkan Vekili Tahsin Kurdoğlu, Gençlik Hizmetleri,Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Solak, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgay Biçer, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Güzel bir havada süren futbol şenliği zevkli ve hoş görüntülere sahne oldu. Anaokulu öğrencilerinin yanında velilerin bu şenliklerden keyif alması ilginç görüntüleri de beraberinde getirdi.

Programı sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in yaptığı etkinliğin başında İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Solak, Prof Dr. Turgay Biçer’e böylesine güzel bir şenliğin ortaya çıkmasında büyük katkıları olması nedeni ile bir de plaket sundu.

Şenlik sonunda basına bir açıklama yapan Beden Eğitimi öğretmeni Fikret Kadıoğlu ise şu açıklamalarda bulundu. “ Sayın Turgay Biçer, bu şenliğin gerçekleşmesi ve Türkiye’de, hatta dünyada bir ilk olan Mavi Kart uygulamasını başlatmama neden olan, bana ışık tutan bir şahsiyettir. 8 yıl önce başlattığım böyle bir organizasyona ve Mavi Kart uygulamasında karşılaştığım çoğu engelleri ona danışarak çözdüm ve bu noktaya geldik. Sevgili hocamız ilçemize 2. Kez geliyorlar. Bana ve Arhavi’ye emeği çok. Şenliğe katılımlarının yanında lise öğrencilerine yönelik bir de konferans verecek. Çok mutluyum. Turgay hocama çok teşekkür ederim” dedi.

Kadıoğlu, yine Prof Dr Turgay Biçer tarafından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesine teklif edilip aldığı 2015 Türkiye Fair Play Ödülleri  ‘Sportif Tanıtım Dalı Şeref Diplomasi Ödülü’nü bu organizasyona kendilerine destek veren öğretmen arkadaşları ve öğrencileri ile paylaştı..

hif_062

hif_061

hif_003

hif_005

hif_007

hif_024

hif_041

hif_043

hif_046

hif_047

hif_049

hif_052

hif_053

hif_059


Paylas

About The Author

Comments are closed.