Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

METİN LOKUMCU HAYATINI KAYBETTİĞİ HOPA MEYDANINDA ANILDI

Hopa Parkı’nda toplanan Hopalılar Metin Lokumcunun öldüğü meydana yürüyüş gerçekleştirdi. Meydanda yapılan açıklamanın ardından Metin Lokumcu’nun mezarında anma yapıldı

Dönemin  Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında seçim çalışması sebebiyle Hopa’ya gelmesinin ardından Hopalılar “Tayyip Erdoğan Hopa’ya giremez” diyerek direnmiş, polisin yoğun gaz kullanımı sonucu öğretmen Metin Lokumcu hayatını kaybetmişti.

Hopa olaylarının 5.yılında Hopalılar yine sokaktaydı ve olaylarda hayatını kaybeden Metin Lokumcuyu hayatını kaybettiği meydanda andı.

 Hopa Parkı’nda toplanan Hopalılar Metin Lokumcunun öldüğü meydana yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe esnaf da alkışlarla destek verirken kitle sık sık ”Metin’in katili AKP’nin polisi”, Her yer Hopa Her yer Direniş”, “Metin Lokumcu onurumuzdur” sloganları attı. Yapılan yürüyüşte Gezi Direnişi’nin yıldönümü nedeniyle de sloganlarla sık sık Gezi’ye selam gönderildi.

Meydana gelindiğinde konuşma yapan Halkevi temsilcisi Yoldaş Gümüşkaya ”AKP iktidarı Hopa’da en büyük yenilgisini aldı. Tayyip Erdoğan doğasını savunan deresini peşkeş çektirmeyen Hopalılara polisini saldırtmış ancak bu memleketten arkasına bile bakmadan kaçmıştır. Metin Lokumcu’yu katledenlerden hesap sorulacak. Bu hırsız, gerici, yolsuz iktidarları da bir gün tarihin karanlık sayfalarına gömülecek” dedi.

Açıklamanın ardından Metin Lokumcu anıt mezarına geçildi. Yapılan konuşmalar ve saygı duruşunun ardından Metin Lokumcu’nun en sevdiği türkü olan ”Yiğidim Aslanım” hep beraber söylendi ve anma etkinliği sona erdi.

Haber: Hayati Akbaş

lokumcuanıldı-2-ajpg

lokumcuanıldı-1-ajpg


Paylas

About The Author

Comments are closed.