Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAMİLET VADİSİNDE HOŞ BİR MOLA YERİ

 

     Arhavi’de doğa turizminine olan ilgi her geçen gün artıyor ve bu da gezilen yerlerde alt yapı ihtiyaçlarını doğuruyor. İlçemizin en çok ziyaret edilen yerlerin başında Çifte Köprü ve Mençuna Şelalesi gelmektedir. Önceki haber yazılarımızda Çifte Köprü yakınında bir çay bahçesinin hizmet verdiğinden bahsetmiştik. Bu sefer Mençuna Şelalesi tırmanış güzergahı öncesi veya gezi sonrası oturup dinlenebileceğiniz  çay ve meşrubat içebileceğiniz bir yer hizmete girdi.

     Mençuna Mola küçücük ve inşaatı devam eden bir tesis fakat hizmet konusunda iddialı bir mekana benziyor. En azından ilk izlenimiz öyle. Umarız yöre otantığınden uzaklaşılmadan ve vadinin dokusuna uygun bir şekilde tamamlanır. Şener Can arkadaşımıza ait bu mekanda aynı zamanda kestane ve özellikle sadece Kamilet Vadisinde yetişen meşhur Şahinkaya Balını yeme şansını bulabilirsiniz. Çok özel bu balı zaten başka bir yerde bulma şansınız da yok.

     Gitmeden önce rezervasyon yaptırmak veya hizmet konusunda ekstralar istiyorsanız işletme sahibi Şener Can’a ait cep telefonu kullanabilirsiniz. Şener Can. 05354404662 ( Not:Vadide şu anda Turkcell dışında telefonlar hizmet veremiyor)


Paylas

About The Author

Leave A Response