Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KARMATEŞİ KVALEPE

Rekare 23 Mart 2011 AKIN Yorum yok KARMATEŞİ KVALEPE

 

Gece saat 24 civarları , FLAŞ TV de haberleri izliyorum , güler misin yoksa gülmekten ölür müsün dedirtecek bir haber.Başbakan yardımcısı sayın Arınç TATLISESİ ZİYARETE GİDİYOR ÇIKIŞTA BASIN AÇIKLAMASI yapıyor Tatlıses komadaydı doktorlardan rica ettim uyandırmadılar.. gelde gülme , ne yani sen geldin diye TATLISES komadan uyanacak sonra tekrar komaya mı girecek…Herkes ziyaretine gidiyor bari bende gideyim dedim ve gittim.TATLISES malum yoğun bakımda İbrahim abi si golinciyi ma okaçhe moptarere dedum ,o bana tamam güli kayite, dedi ve tekrar yoğun bakıma girdi..HAYAT NE ENTERESAN HER YERDE BİR KOMEDİ VAR. JAPONYADA deprem tusunami ,nükleer santral patlamış ORTALUĞİ İGUBEN başkanımız açıklama yapıyor. Tüpte patlıyor Lpg de hepsi riskli diyor.. haklı dır.. risk var ,tüp patlar iki kişi ölür reaktör patlar ülkenin tamamı ölür…kıyaslama gerçekten komik ötesi.Bu sözler Mersin’de ve Sinop’ta yapılması kesinleşen nükleer santraller için zemin oluşturma sözleri ,yani ileride patlarsa başınıza iş açarsa VAY BEN DUYMADIM,MA ONTULEZ BORTİ ,ÇEÇMEZ BORTİ VAR BOGNİ DEMEYİN.

Son bir günlerde gerek görsel gerekse yazılı medyada HES projelerini eleştiren bir çok yazıyı sizlerde benim gibi okumaya başladınız.Hatta yerel sitlerde bu konu daha yoğun olarak işleniyor.Daha önceki yazılarımda da defalarca belirttiğim gibi NOSİ ŞUKA VAREN Kİ MEGİTAHA KAYBANA durumuna yine düştük..Biz fıkralara konu olmayalım da kim olsun..

HES le ilgili bir çırpınış bir direnme bir bağırtı bir çağırtı vuu,ceee,vay anam vay babam.. Geç kaldık bey ler çok geç kaldık biz daha bu projeler oluşturulurken bir duruş sergileyemedik. Benvicdanen rahatım elimden geldiğince yazılarımda sizleri uyardım..ARHAVİMNET,ARHAVİ.ORG,ARHAVİZYON sitelerinde yazılarımı okuyanlar bilir.. duyduğum anda tepkimi koydum.YANLIŞ DEDİM ,OLMAZ DEDİM,BİR DELİKANLI ÇIKSIN DA EL ATSIN DEDİM AMA DEDİĞİMLE BAŞBAŞA KALDIM..şimdi adamlar şantiyeleri kurmaya başlamış her şey hazırlanmış rajon kesilmiş biz zamansız öten horoz olmuşuz.

ARHAVİ’DE akarsular olmasa ,ağaçlar olamasa,dağlar olmasa,köyler olmasa,YANİ DOĞANIN GERÇEK ANLAMI olmasa Arhavi neye yarar..Arhavi’yi Arhavi yapan değer nedir sizce doğası değimi?..

Biz Lazlar nasıl böyle bir tuzağın içine düştük yanarım yanarımda ona yanarım.Bize sormadan ister misiniz demeden ,bizim görüşümüzü almadan bizim doğamıza deremize balığımıza atmacamıza göz dikenlerin TANGRİK BELA MEÇAZ diyerek bir çoğunuzun içinden geçen duyguyu dile getirdiğime inanıyorum.. bir çok diyorum çünkü azda olsa aramızda bu işlerden rant elde edecek insanlar var.Onların ceplerine para girerken öbür dünyadaki mekanlarının değişeceği kanaatindeyim.Zaten bu kişilerle cennette karşılaşsam selami var mepçam.

Devlet arazimi istimlak etse de üç beş kuruş cebimiz para görse diyenler mutlaka vardır..daha öncede yaşandı hepimiz gördük.Ne diyelim ALLAH mezarınızı istimlak ettirmesin..

Değerli dostlar lafı fazla uzatmadan asıl söylemek istediğimi kısaca özetlemek istiyorum..

Seçimler yaklaşıyor ben oyumu bu HES projelerine kim karşı gelirse ,hangi parti ben bunları iptal ederim diyorsa ben oyumu ona vereceğim..benim için tabiat önemli benim için memleket önemli,pilargette önemli üç ırmakta,koptonede,siderde .. hepsİ birbirinden güzel hepsine can kurban..yeter ki biz adam olalım biz kıymetini bilelim..

BEN BU PORJELERE DESTEK VEREN LERLE’’ KARMATEŞİ KVALEPE OKODGİNAN DALEPE’’ DURUMUNDA OLMAK İSTEMİYORUM..

Ağcınız dikili,suyunuz akar olsun.. tüp patlamasın,kimse komaya girmesin..sevgi ve saygılarımla

akin.gulhan@hotmail.com

 


Paylas

About The Author

Leave A Response