Tuesday 05th March 2024,
Arhavi – Arhavizyon

” KAVAK KÖYÜ ÇÖPLÜK DEĞİLDİR “

Arhavi Kavak Köyü sakinleri  çevrenin temiz tutulması ve çöplerin çöp konteynırlerine atılması konusunda vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etmek için basını köylerine davet ettiler.

Köylerinde altı noktada çöp atılacak  konteynırlerin olmasına rağmen hem kendi köylerindeki insanların, hem de civar köyden gelenlerin çöplerini boş çöp bidonlarının içine değil de yanına attıkları belirterek, daha sonra gelenlerinde “ nasılsan dışarı atılıyor mantığı ile köyü çöplüğe çevirdiklerini söylediler.

Ayrıca köy içinde bulunan küçük ırmaklara çöplerin atılmasının yanında atık suların verilmesi çevremizi ve köyümüzü sağlık konusunda tehdit etmektedir diyerek, bu konuda yetkililerde yardım istediklerini, çöp atanların tespit edilip yasalarda mevcut cezanın mutlaka uygulanmasını istediklerini fakat hiçbir olumlu gelişmenin olmadığını söylediler..

Konu hakkında bir açıklama yapan muhtar Kudret Kaya ise , köylerine bırakılan çöplerin çoğunun yol üstü olması nedeni ile civar köyden  bırakıldığını, çöplerin çöp yerlerine değil de meydanlara bırakılması haftada iki kez gelen temizlik çalışanları için de sorun oluyor. Vatandaş çöplerini çöp konteynırlerinin içine atsa zaten sorun olmayacak. Bir de çok yakında okulumuz var. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum . Önce kendimizi eğitsek aslında bu olayı hiçte yaşamayacağız dedi.

kavakçöp-9

kavakçöp-10

kavakçöp-8

kavakçöp-7

kavakçöp-6

kavakçöp-4

kavakçöp-5

kavakçöp-2

kavakçöp-1


Paylas

About The Author

Comments are closed.