Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KIŞ MEVSİMİNE HAZIRLIK BAŞLADI

Son günlerde yaşanan sel felaketi sonrası ilçemizde havanın tekrar güneşli ve açık bir şekilde seyretmesi  kışa hazırlık yapan vatandaşlar için bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Bunların başında konserve türü meyve suları ve küme yapımı gelmekte. Şu günlerde ilçemizin herhangi bir bölgesinde, isterseniz merkez mahalle içinde , isterseniz herhangi bir köy yolunda bu işlerle uğraşan onlarca insan görmeniz mümkün.

Son günlerde facebook gibi paylaşım sitelerinde özellikle küme yapımını gösteren  fotoğraflar fazlası ile yer almaya başladı.

İşte yaşam kültürümüz içinde yer alan ve bir imece çalışması olan küme yapımını bu sefer ilçemizin seçkin web sitesi Arhavim .net Arhavi Güneşli Köyünde bir şenlik şekli ile düzenledi. Şenliğe İlçe Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’da katıldı.Ve  Hekimoğlu imecede en çok yorulan kişilerden biri oldu. Hasan ve Emine Öztürk çiftinin evinde yapılan “Küme Şenliği “ gelenlere keyifli anlar da yaşattı. Özellikle Kavak-Dereüstü-Kemerköprü ve Konaklı Köylerini böylesine yüksek bir rakımdan seyretmeye  doyamadık.


Paylas

About The Author