Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SEL İKİNCİ KEZ VURDU

Geçtiğimiz son bir ayda Arhavi’yi vuran ikinci sel olayı korkulanı yaşatmadı. İlk selin açtığı yaralar yavaş yavaş sarılırken Meteoroloji Genel Müdürlüğünün sel uyarısı ile birlikte yağan yoğun yağış su taşkınları ile birlikte sele yol açtı. Yağışların yoğun fakat kısa sürmesi meydana gelecek büyük tehlikenin ucundan döndürdü.

Artvin valisi Necmettin Kalkan ile beraberindekiler yağış sonrasında incelemelerde bulunmak üzere Arhavi’deydi. Selin yol açtığı hasarlı bölgeleri bir bir gezen Vali Kalkan’a Arhavi’nin protokolü eşlik etti. Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu, Emniyet mensupları ve yöre halkı meydana gelen heyelan ve hasarlı bölgelerde incelemede bulundu.

Selin ardından ortaya çıkan manzara büyük bir tehlikenin atlatıldığı yönündeydi. Saatte35 kmhızla akan taşkın dere suyunun heybetli görünüşü yağan yağmurun ne denli şiddetli olduğunun kanıtı oldu. Bir önceki selden sonra meydana gelen hasarları düzeltmek için kara yollarının açtığı ihale yeni meydana gelen hasarlar yüzünden tekrar yapılacak olup, incelemelerden sonra açılacak yeni ihale ile yüklenici firma tarafından çalışmaların başlatılacağı bildirildi.

Haber: Arhavi Belediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.