Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“KÜLTÜREL ŞENLİKLER GECESİ” NE İLGİ ARTIYOR

“Çkuni Berepe” tarafından önceleri “horon geceleri” şeklinde başlanıp sonraları “kültürel şenlikler “ şekli ile yaz aylarında her cumartesi gecesi düzenlenen etkinlikler artık tüm STK ların katılımı ile daha da zengin ve eğlenceli hale getirildi.

Arhavi Belediyesinin katkıları ile kurulan stantlar ilk gecede büyük bir ilgi ile karşılandı. Arhavi’nin tanıtımı ve yapılan kültürel ve sanatsal etkinlik filimlerin izletilmesi ile başlayan gecede, tatil ve gezi amaçlı gelen misafirler bol bol alışveriş yapıp gecenin geç saatlerine kadar horon oynadılar. Bu arada “Grup Oropa” da kısa bir gösteri ile de sahnede yer aldı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu;”Amacımız böylesine güzel bir fiziki ortamda  önceleri var olan etkinliği daha geniş kapsamlı ve tüm sivil toplum örgütlerine açık bir şekilde sunmak. İnsanlarımız ilçemizde  bir  hafta önce yapılan  etkinlikleri ait filimleri izleyebiliyor, alışveriş yapabiliyor ve arzu ederse finali horon ile yapabiliyor. Bizler bu mekanı halkımız için yaptık, vatandaşlar bu mekandan azami derecede yararlanmalı. Gecenin hazırlanmasında başta “Çkuni Berepe” olmak üzere tüm STK lara çok teşekkür ederim” dedi.

IMG_4992-a

IMG_4965-a

IMG_4976-a

IMG_4994-a

IMG_4988-a

IMG_4975-a

IMG_4966-a

IMG_4995-a

IMG_4977-a

IMG_4999-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.