Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MERT SAVAŞ İLE” DOLU DOLU RAMAZAN-ARHAVİ”

Kanaltürk TV kanalında ramazan ayı boyunca her gün ayrı şehirde yapılan ve saat: 16.30’da canlı olarak yayınlanan “Dolu Dolu Ramazan” programı 17 Temmuz 2013 tarihindeki çekimini Arhavi’de gerçekleştirdi. Sunuculuğunu Arhavili hemşerimiz Mert Savaş’ın üstlendiği program Arhavi Gösteri Merkezi’nde yapıldı. Yaklaşık 2,5 saat süren programda ilçemize özgü ürünler sergilendi.

Programın başlangıcında Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibinin oyunlarını sergilediği gösteri izleyenler ve sunucu Mert Savaş tarafından çok beğenildi. Ardından Arhavi Gösteri Merkezi’nde kurulan yöresel el sanatları ve yöresel yemeklerin sergilendiği standları Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ile birlikte gezen Savaş, usta öğreticilerden ürünlerin özelliklerini ve nasıl yapıldıklarını dinledi..

Canlı yayın esnasında  Arhavi avcılarının yaygın olarak besledikleri ve de ilçemizin simgesi olan atmacanın sergilendiği esnada eğlenceli dakikalar da yaşandı. Grup Oropa’nın da sahne aldığı program iftar saatine kadar sürdü.

dolu dolu ramazan-2-a

dolu-dolu-ramazan_009

dolu-dolu-ramazan_022

dolu dolu ramazan-5-a

dolu-dolu-ramazan_016

dolu dolu ramazan-6-a

dolu dolu ramazan-3-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.