Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KURTULUŞ GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI..

Arhavi ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan 12 Mart Arhavi’nin Kurtuluşu törenine, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edildi. Kutlama programına İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu,  Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programa ilçe kapalı spor salonunda devam edildi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Törende ayrıca ilk, orta ve lise öğrencileri tarafından şiirler ve günün anlamını belirten konuşmalar yapıldı. Okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödüllerini alan öğrencilerin ardından program jimnastik gösterileri, güreş eğitim gösterisi ve müzik dinletisi ile devam etti. Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından geçtiğimiz günlerde 3. Lige yükselme başarısı gösteren Arhavi Belediyesi GSK Bayan Voleybol takımı sporcularına başkan Coşkun Hekimoğlu tarafından madalya takıldı.

12-mart-1-a

12-mart-2-a

12-mart-3-a

12-mart-4-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.