Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

LAZLARA AİT BİR MASAL “ÇİNKA”

Theater an der Ruhr ile geçtiğimiz sezon başlayan partnerlik, bu yıl ortak bir projede birleşti. Theater an der Ruhr’un ortak yapımcı olarak yer aldığı “ÇİNKA” adlı müzik tiyatrosunun ana ekseni, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin doğası ve bu doğanın içinde yaşayan insanların sesini, tavrını, yaşamını nasıl etkilediği.

ÇİNKA; Yiğit Sertdemir’in yönetiminde, Birol Topaloğlu, Candan Seda Balaban, İlyas Odman ve Yüksel Aymaz’ın ortak tasarımlarıyla şekillendi. Oyun, bölge müziğinin önemli araştırmacılarından biri olan Birol Topaloğlu‘nun bu coğrafyada topladığı gerçek sesler ve şarkılar, bu şarkıların sanatçının kullandığı beş enstrümanın sesi ile hikayelerine kavuşma yolculuğuna davet ediyor seyirciyi. Laz mitolojisinin önemli karakterlerinden “ÇİNKA” ise bu yolculuğun ana kılavuzlarından biri olacak.

Ortak tasarımla yaratılan müzik tiyatrosu “ÇİNKA”da, Candan Seda Balaban ve İlyas Odman’la birlikte müzikleri ve entrümanlarıyla Birol Topaloğlu, ışık tasarımıyla da Yüksel Aymaz sahnede birlikte yer alacaklar.

Altıdan Sonra Tiyatro ve Theater an der Ruhr ortak yapım “ÇİNKA” 2-3-4 Aralık’ta D22’de seyirciyle buluşuyor

Oyunlar D22′de oynanacaktır.

2 Aralık Pazartesi                   20:30        ( PRÖMİYER )

3 Aralık Salı                           20:30

4 Aralık Çarşamba               20:30

23 Aralık Pazartesi                20:30

24 Aralık Salı                         20:30

  

Bilet ve rezervasyon için:

D22 Bereketzade Mh., Şair Ziya Paşa Cd No:13, Kuledibi-Galata- İstanbul

Telefon:(0212) 293 1992


Paylas

About The Author

Comments are closed.