Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MAHSUN KIRMIZIGÜL ARHAVİ’DE DİZİ FİLM ÇEKECEK

Ünlü Sanatçı, yönetmen Mahsun Kırmızıgül geçtiğimiz günlerde Arhavi’ye gelerek ilçede incelemelerde bulundu. Sanatçıyı Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve MNG Holdingin Karadeniz koordinatörü Kenan Özyazıcı tarafından Mehmet Nazif Günal’ın Kale Mahallesindeki konağında ağırlandı.Sanatçının yanında Murgul Damar Belediye Başkanı Yaşar İnal, İstanbul Artvinliler vakfı başkanı Recai Delibaşoğlu da yer aldı.

İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerinden büyülendiğini ifade eden Mahsun Kırmızıgül, bir dizi projesini bölgede hayata geçireceklerini ifade etti. Dostluğu ve kardeşliği anlatan bir formatta dizi çalışmasında bulunacaklarını söyleyen Kırmızıgül,özellikle Artvin ili geneli ile Arhavi ve komşu ilçe Hopa da sahne çalışmaları yapacaklarını, muhtemelen ağustos ayının başlarında 120 kişilik bir ekiple bölgede olacaklarını ifade etti. Çok iyi bir proje ile Eylül ayında ekranlara çıkmayı hedeflediklerini ve bunun için Artvin bölgesini seçtiklerini söyleyen sanatçı, alınacak destek ve katkı ile rahat bir çalışma ortamının sağlanması sonucunda projenin gerçekleşeceğini söyledi. Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu sanatçının ilçeyi ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hekimoğlu “Çok önemli bir projenin hayata geçirileceğinin haberini aldık. Sanatı ve kişiliği ile herkese örnek olduğu gibi yönetmenlik mesleğinde de de adından söz ettiren Sayın Mahsun Kırmızıgül’ün ilçemizdeki her türlü çalışmalarında belediye olarak üzerimize düşen ne ise yerine getireceğimizi bilmesini isterim. Arhavi’nin ve bölgenin tanıtımına büyük katkı sunacak olan bu çalışma bizim içinde çok önemlidir.” dedi.

İstanbul Artvinliler vakfı başkanı Recai Delibaşoğlu Arhavi’de ve diğer yerlerde yapılacak bu çalışmanın önemli katkıları olacağını vurguladı. Delibaşoğlu, “Arhavi belki de 2 yılın sonunda ilçesine günde onlarca tur otobüsünün ziyaret ettiği ilçe konumunda olacak. Görüyorsunuz bu gün bir dizinin çekildiği mekân veya şehir, ilgi odağı haline geliyor, yerli ve yabancı turistlerin adeta uğrak yeri konumuna dönüşüyor. Umarım bu Arhavi için de böyle olur” dedi.

Kırmızıgül ve beraberindekiler onuruna MNG’nin konağında verilen yemekte Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu ve MNG Karadeniz Koordinatörü Kenan Özyazıcı’nın yanı sıra, Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Yıldız ve Arhavi Ticaret Odası başkanı Atıf Kesim’de hazır bulundu.


Paylas

About The Author

Comments are closed.