Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TİBUKOĞLU & HASTÜRK EKİBİ 3. OLDU

Uluslararası katılımcılarında yer aldığı Ardeşen Off-Road yarışlarında, Arhavi’yi temsilen katılan Ardos (Arhavi Doğa Sporları) ekibinden Hikmet Tibukoğlu ve Şafak Hastürk başarılı bir yarışma etabının ardında rakiplerini geçerek 3.lüğü elde ettiler. 50 ulusal ve uluslararası off-road yarışmacının arasından başarılı sonuç çıkaran ekip ilçe de sevinçle karşılandı. İkili 3.lük ödülünü Çay-Kur Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’ndan aldı. Ekibi Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’da kutlayarak başarıların devamını diledi.

Ardeşen’deki fırtına deresi kenarında gerçekleştirilen yarışmaya ilçe halkının ilgisi bir hayli yoğundu. Parkur alanının çevresini dolduran vatandaşlar araçların birbirinden zorlu etapları geçmesini dikkatle izledi. Ardof Ardeşen Başkanı Hakan Kurnaz yaptıkları bu organizasyonun amacına ulaştığını ulusal ve yerel basının gerekli ilgisini gösterdiğini belirtti. Ülkenin dört bir tarafından katılan yarışmacıların yanı sıra yurt dışından da katılımcıların olduğunu belirten Kurnaz, organizasyona destek veren komşu ilçe Arhavi’den Ardos ekibini aralarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Ardos Arhavi başkanı Halim Bayrak ve beraberindeki Hikmet Tibukoğlu ve Şafak Hastürk böyle bir organizasyonda yer almaktan keyif aldıklarını ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Başkan Bayrak Ağustos ayı sonunda Arhavi’de de of-road etkinliklerini gerçekleştirileceğini bunun bir ayağının Arhavi Kapisre deresinde diğer bir ayağının da Pilarget Omatğore de yapılacağını ve tüm off –roadçıların davetli olduğunu söyledi. Şampiyonada başarılı olan ve 3. Lüğü elde eden Arhavi ekibi bundan sonraki yarışmalarda da aynı başarıyı yakalayacaklarına emin olduklarını söylediler.


Paylas

About The Author

Comments are closed.