Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CUMHURİYET MEYDANINDA ESKRİM..

     Arhavi Belediyesinin katkılarıyla, Arhavi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu eskrim tanıtım gösterisi Arhavi Cumhuriyet Meydanında vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi. Törene Arhavi Belediye Başkan Vekili Mehmet Altın, Arhavi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ile çok sayıda seyirci katıldı.

     Tanıtım gösterisini, Trabzon Telekomspor sporcularından Büşra Varol (Milli), Kübra Varol, Aybüke Öztürkmen (Türkiye Şampiyonu), Yaren Kavanoz, Ceyhan Kavanoz, Seldanur Çolak ile antrenörler Selami Çolak, Milli Antrenör Coşkun Gökdemir İle idareci Hasan Kavanoz yaptılar.

     Belediye Başkan vekili Mehmet Altın ; “Eskrim sporunun ilçemizde ilgi göreceğinden kuşkumuz yoktur. Yeni yeni branşlarda sportif etkinliklere yer ayırmamız çok önemlidir. Bu gün bu meydanda yapılan tanıtım amaçlı eskrim sporuna ilgi gösteren Arhavi halkına teşekkür ediyorum.” dedi.

     Tanıtım gösterisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun da şunları söyledi; “Arhavi halkı ilk defa değişik bir spor dalı olan eskrim sporunu izledi. Halkımızın gösterdiği duyarlı davranışlarından ve ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Amacımız, gençlerimizi spora teşvik etmek için imkanlar ölçüsünde bu tıp sporları ilçemize getirmektir. Havanın güzel olması nedeniyle gösteriyi Cumhuriyet Meydanında yapmayı planladık. Bu gösteriyi bize sunan Trabzon Telekomspor sporcularına, antrenör ve idarecilerine çok teşekkür ediyorum.”

 


Paylas

About The Author

Leave A Response