Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MOVIE CAMP SONA ERDİ

corcina 26 Mayıs 2010 Haberler Yorum yok MOVIE CAMP SONA ERDİ

    

     İlk defa düzenlenen 1.Arhavi Uluslararası Kısa Film Yarışması çerçevesinde başlatılan Film Çalıştayı  (Movie Camp) sona erdi. İlçemize yurtdışından gelen 2 yönetmen ve  sinema, film ve medya ile ilgili eğitim veren 10 üniversiteden yaklaşık 40 kişinin katıldığı çalışma tam bir hafta sürdü. Bu arada bu çalıştaya ülkemizden de iki  yönetmen ve dört öğrenci gurubunun da katıldığını belirtelim.

     Gelenlerin oldukça etkilendiği film kampında yabancıların en çok dikkatini çeken şey Arhavi halkında gördükleri pozitif enerji oldu. Laz böreği, tulum ve horonu hiçbir zaman unutmayacaklarını belirten misafirlerimiz Arhavi’ye gönüllü olarakta bundan böyle  gelmek istediklerini belirterek her şey için teşekkür ettiler. Yemek için Gresta Restaurant ve Jin Cafe’yi tercih eden gençler son gecede Kumsal Barda eğlenerek tüm yorgunluğunu üstünden atmak istediler.

     Basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ilk defa olmanın acemiliği ile farkında olmadan yapılan bir yanlışlık varsa özür diledi ve başta yönetmen Funda Özyurt, organizatör Sertan Özkara ve koordinatör görevi nedeni ile Mehmet Remzi Öncel ve Refik Lakerta nezdinde Arhavi Turizm Derneğine ve çalışmalarda katkılarından dolayı ARDOS’a , köy muhtarlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Çalıştay süresince çekilen görüntüler montajlandıktan sonra Haziran ayı sonunda değerlendirmeye sokulup 1-8 Ağustos tarihleri arasında yine festivalimiz etlkinliği içinde düzenlenecek “ Sinema Günleri “ kapsamında halka açık gösterime sokulup  ödüllendirilecektir.

 

 

 

 

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response