Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MENÇUNA’YA SIĞMADIK

     1.Arhavi Kısa Film Festivali Kampı ve 4. Geleneksel Mençuna Şelalesi Gezisi umulandan fazla ilgi gördü. 23 Mayıs  Pazar günü (bugün) yapılan geziye 1500 civarında doğaseverin katıldığı tahmin ediliyor. Arhavi ilçesi için düşünülen kısa belgesel film yarışmasının ana temasının bu sene  “ Mençuna Şelalesi” olması nedeni ile 40 yakın Film Çalıştayı elemanlarının  bol bol görüntü aldığı olayı aynı zamanda TRT Belgesel, TRT Anadolu, TRT Müzik, Kanal B, Çay TV ve  KaçkarTV de değerlendirerek çekim yaptılar. 

 

     Günler öncesi alt yapı çalışması için yoğun çaba sarfeden Arhavi Belediyesi , Arhavi Orman İşletmesi Müdürlüğü ve  Arhavi Turizm Derneği yetkilileri kazasız belasız bu gezinin bitirilmesinden son derece mutlu oldular. Bu tür gezi ve çalışmaların doğaseverleri mutlu etmenin yanında yöre halkına azda olsa ekonomik katkıyı sağlaması bizleri mutlu ediyor diyen Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu bundan böyle hep çitayı yükselterek  çalışmaya devam edeceğini belirtti.

 

     Sirbistan’dan gelen film yönetmeni Vlademir, ” Tulum, Mençuna ve Arhavi..muhteşem.. Bu kadar çok hareketli ve sıcak insanların yaşadığı bir yer görmedim. “ diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Ayrıca ilgi ve misafirperverliğinden dolayı Arhavi insanına teşekkür etti.

     Gezinin en ilginç yanı şelalenin yanından büyük boy “Atatürk” portresinin açılışında yoğun alkışın olması idi. Daha sonra yağmurun yağması Mençunada ki geziyi biraz kısa kestirdi. Fakat yağmura rağmen yöreden ayrılmayan insanların olduğu ve yeni  tırmanışların  sürdüğü görüldü.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response