Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

YARIŞMA KONULARI HAZIR

     Fotoğraf Çalıştayı ve Kısa Film Yarışması hazırlıkları bütün hızı ile devam ediyor. TRT Belgesel kanalı kameramanı ve Işıkçısı Hayrettin Demir’in öğleye kadar verdiği “ yapımcılar için ışık” konulu uygulamalı bilgilerin ardından Çifte Köprü ve Arılı Köyü gezisi düzenlendi. Arılı Köyü halkının sıcak ilgisini gören yapımcılar daha sonra kısa bir tekne gezisi ile  martı ve karabatak yuvalarının olduğu falezleri dolaştılar.

     Jin Cafe’de yenen akşam yemeği sonrası çekimi yapılacak konuların mekan seçimi ve yarışmaya katılacak filmlerin format ve yayın hakları konusunda sözleşmeler imzalanarak gün tamamlandı.

     Yapımcıların çoğunun genç ve de bu alanda eğitim alan üniversite öğrencilerinin olması yanında Sirbistan, Bulgaristan,  Mısır ve İran  gibi ülkeler kısa film konusunda bir hayli başarılı ve iddialı yönetmenlerle dikkat çekiyor. Yarışmacılar seçtikleri konular içeriğinde çekimlerine 23 Mayıs günü yapılacak Mençuna Yürüyüşünü de ekleyip pazartesi gününe tüm kayıtlarını tamamlayacak ve ülkelerine dönecekler. Kurgu ve montajlarını tamamlayan yapımcılar çalışmalarını 1.Arhavi Uluslararası Kısa Film Yarışması değerlendirme komitesine gönderecekler. 6-7-8 Ağustos tarihlerinde de dereceye giren yapımcılar tekrar Arhavi’ye davet edilecekler ve ödülleri 1-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek “Sinema Günleri “ etkinliği içinde kendilerine takdim edilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response