Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

O OLMASAYDI..OLAMAZDIK..

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de düzenlenen törenlerle bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıldı. Bu arada Cumhuriyet Kadınları Derneği Arhavi Şubesi üyelerinden bir gurupta Anıtkabir’e giderek başkentin o coşkulu anlarına şahit oldular.

İlçemizdeki törenler, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar’ın izinli olması sebebiyle, Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Suzan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Peker, Kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki tüm okulların öğretmen ve öğrencilerinin katılımları ile başladı.

Atatürk  heykeli önünde açılış konuşması ile başlayan tören, protokolün çelenk koyma merasimi ile devam etti. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile anıt önündeki tören son buldu. Ardından ilçe kütüphanesinde geçilerek burada günün anlam ve önemini anlatan fotoğraf sergisi gezildi. Geniş arşive sahip olan sergi katılımcıların büyük ilgisini çekti..

Daha sonra  Çarmıklı Kültür Merkezi Sinema Salonunda hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma organizasyonu ile Ulu Önder Atatürk anıldı. Ata’ya özlemi vurgulayan şiirler ve konuşmalar öğrencilerin güzel sunumu ile katılımcılardan büyük alkış topladı. Törenler buradaki programın ardından son buldu.

 


Paylas

About The Author

Comments are closed.