Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

PLAYOFFA KALMAYI GARANTİLEDİK

Arhavi Belediyesi GSK Bayan Hentbol Takımı hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı kritik karşılaşmayı kazanarak playoff grubuna kalmayı başardı. Pazar günü Arhavi Kapalı Spor Salonu’nda oynanan Arhavi Belediyesi GSK, Amasya GSK Bayanlar Hentbol 1. Ligi karşılaşması 27-26 Arhavi Belediyesi GSK’nın galibiyeti ile tamamlandı..

Arhavi Belediyesi GSK bayan hentbol takımı geçtiğimiz hafta Playoff gurubuna kalabilmek için Trabzon Akademisporla oynamış, iyi oyununa karşın karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmıştı. Hentbol takımımız Playoff’a kalabilmek için son şansı olan Amasya GSK maçını iyi bir şekilde değerlendirerek playoff’a kalmayı başardı. Çok çekişmeli geçen müsabaka heyecanlı anlara sahne oldu. Maça büyük bir konsantrasyonla çıkan oyuncular, oyunun her dakikasında yüksek moralle oynadılar. Özellikle Kübra, Emel, Duygu, Simay,Tuğçe ve Özge’nin güzel oyunları dikkat çekici idi. Maç sonunda karşılaşmanın 1 sayı farkla lehimize tamamlanması sporcuları, taraftarları ve tüm camiayı adeta sevince boğdu.

Karşılaşmayı izleyen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu alınan bu önemli galibiyetten ötürü sporcuları ve teknik heyeti tebrik etti. Hekimoğlu; “Gençlerimizin bu tür başarılara imza atmaları bizleri çok mutlu ediyor. Takımımız bayanlar hentbol 1. Liginde playoff oynamayı garantilemiş durumdadır. Her fırsatta gençlerimizi spora yöneltmek, onlara spor yapma olanakları sunmak için gayret gösteriyor ve destekliyoruz. Elbette bu tür başarılar bizler için büyük gurur kaynağı oluyor. Bizlere bu güzel galibiyeti yaşatan tüm sporcu kardeşlerime, teknik heyetimize ve özellikle trübinleri dolduran ve desteklerini esirgemeyen Arhavi halkı’na teşekkür ediyorum” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.