Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SEN DE GİDERSEN..

Rekare 25 Kasım 2012 Haberler Yorum yok SEN DE GİDERSEN..

İyi Geceler Yağmur,

Kül tablasına  yığılan  onca vefalı  sigaranın hatrına başlayan bir hikayeye hoşgeldin.

Sessizliğin ortasına fısıldayan  onur konuğu Bora Duran ( Sen de Gidersen) boğazımızı düğümlüyor, akustikte soğuk karşılaşıyor, fon aşk, hikaye hasret koyulu veriyor yüreğin adli davasına. Onca dil dökülüyor telefona sarılıp, nazını çeken,cefasını da çekiyor güne.

Siyah, beyaz bir televizyon kuruluyor rakı masasındaki o şarampole, geçmiş öyle meze oluyor ki, gece,gündüze denk !

O niyeti bozuk küfürler yer alıyor ara sıra, anlatamazsın diyor karşıdan bir amca aşk’ı boşver evlat. Dayı diyor bizim evlat, -hani bitmeyecekti !

Arkadan bir ses daha yükseliyor,o zaman şerefli aşk’ın mahayiyetine yükseliyor bardaklar tıkır tıkır.Bir anda ortalık Zeki Müren’e dönüyor,telefon çalıyor,rakılar ardı ardına yıkılırken o karmaşa yüreklerin nezninde..

Ve aynaya dökülüyor hüzün süret,kalabalıklaşıyor hikaye,durup sessiz bir gözyaşı akıyor iklimsizce.Bir rivayet dökülürcesine zor ama tenhaca ben seni çok sevdim diyor..

Ayna, süret terkedilmiş adamı anlatıyor bu saate.Asırlar boyunca bir cümle kuramayacak hale geliyor adam.Son birkez daha bakıyor ayna’ya ziyan olan şeylerin başkalarının kollarında güldüğünü görmek geliyor aklına, bir daha susuyor öyle, sessizce..

Yıllardır haber alınamıyor bu adamdan,hayatının geriye kalan bütün anlarını yırtıp atacak adamlar gibi meyhane köşelerinde Zeki Müren dinlerken görmek geliyor aklına hayatın..

Ve hayatın son  köşesindeki  pencerenin altında birikmiş sigara dumanının içerisinde,bir kağıt buruşup duruyor günlerce. Sen sevmekten anlamazsın diyen hecelere,bir plak daha çıkartıyor aşk bu gece..

 Meyhanede son gece,bırakıyorum diyor arkadaşlara içmeyi. Susuyor diziyor umutlarını bir kalem,kağıda hece hece..

Saatler geçiyor;

Garson geliyor,patron geliyor kalk diyor be adam kalk yerinden yeter artık,başını kaldırıp küçük bir gülümseme ile ben yıllardır kaybettiğim güneşi arıyorum,sen ise bana yakışanı yapıyorsun,

Gitmek nedir ki be sen beni bu masaya terkeden kadını tanıyor musun ?

Hatıralara..

Osman Yivci


Paylas

About The Author

Comments are closed.