Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SEVGİLİ ÖĞRETMENİMİZ ÖZGÜVEN BOYSAN’I TOPRAĞA VERDİK..

Rekare 01 Ağustos 2023 Haberler SEVGİLİ ÖĞRETMENİMİZ ÖZGÜVEN BOYSAN’I TOPRAĞA VERDİK.. için yorumlar kapalı

Arhavi eğitim camiası bir duayenini daha kaybetti. Uzun yıllar ilçemiz okullarında öğretmen ve idareci olarak görevlerde bulunan Özgüven (Ufak) Boysan yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak hayata veda etti.

Özgüven öğretmen için Arhavi Merkez Camii önünde helallık alındıktan sonra, emekli öğretmenlerden Mehmet Remzi Öncel ve Kenan Özşahin, uzun yıllar beraber çalıştıkları öğretmenleri için birer konuşma yaptılar.

Ardından cenaze, Fındıklı Arılı Köyüne götürülüp burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı ardından köy merkez mezarlığında defnedildi.

Özgüven öğretmen Arhavi Milli Eğitiminde çok özel yeri olan bir eğitimci idi. Çünkü o, 1966 yılında İstanbul Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesinden mezun olduktan sonra 1967 yılında zamanın “Arhavi Özel Demirel Lisesi”nde göreve başlamış ve tüm eğitim hizmetini  Arhavi’de tamamlayarak emekli olmuştur.

1982 yılında Arhavi Atatürk Ortaokulu Müdürlüğü görevine atanan Boysan 1996 yılında emekli olmuş ve emeklilik sonrası özel bir dersanede de yöneticilik yapmıştır.

84 yaşında aramızdan ayrılan Özgüven (Ufak) Boysan öğretmenimiz evli ve üç çocuk babasıydı. Arhavizyon olarak Boysan ailesine, akrabalarına ve onu seven tüm dostlarına başsağlığı dileriz..


Paylas

About The Author

Comments are closed.