Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TEDAVİ EDİLİP TEKRAR DOĞAYA BIRAKILDI..

Arhavi ilçesi fener mevkiinde yaralı halde Karaca bulundu. Karadeniz sahil yolu kenarında çaresiz bir şekilde beklerken yoldan arabalarıyla geçen Hakan Önger ve Tolga Tellioğlu tarafından bulunan hayvan Arhavi otogarına getirildi. Yavru karacayı görmek isteyen meraklı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Arhavi Belediyesi ekiplerince teslim alınan Karaca, belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Milli Parklar yetkilileri Ayhan Hatinoğlu ve Sadık Yıldızbayrak tarafından Arhavi devlet hastanesi acil servisine götürülüp yaralarına müdahale edildi. Sağlıklı olduğu tespit edilen hayvanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne bağlı Çamburnu Tabiatı Koruma alanına salıverildi.

Arhavi fener mevkiinde karayolları bölge müdürlüğüne bağlı kantar mevkiinde bulunan karaca sevimli görüntüsü ile halkın adeta ilgi odağı haline geldi. Otogara getirilen hayvanın ilk etapta sağlık ekiplerinin müdahalesi gerektiğinden, başkan Coşkun Hekimoğlu ve ekiplerle birlikte ilk müdahalesi yapılması için hastaneye götürüldü. Karaca’ya arabada yapılan müdahalenin ardından Çamburnu mevkiindeki tabiat alanına götürüldü. Burada bırakılmak üzere indirilen Karaca kendi ayaklarının üstüne durarak ormanlık alana doğru sağlıklı bir şekilde koşarak gitti.

KARACA-2

KARACA-1

KARACA-3


Paylas

About The Author

Comments are closed.