Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TOBB BAŞKANI RIFAT HISARCIKLIOĞLU YARIN ARHAVİ’DE..

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu bu hafta sonu bir dizi açılış ve ziyarette bulunmak üzere Artvin’e geliyor.

Hisarcıklıoğlu ilk ziyaretini Artvin’e yaparak Artvin TSO’nun yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirecek.  Oda Başkanı Kurtul Özel ve Y.K. üyeleri tarafından karşılanacak olan TOBB Başkanına burada Artvin ekonomisi ile ilgili brifing sunumu gerçekleştirilecek.

Başkan Hisarcıklıoğlu Artvin’de Vali Ömer Doğanay’ı da ziyaret ettikten sonra Borçka’ya geçecek. Borçka TSO’yu ziyaret edecek olan TOBB Başkanı daha sonra Hopa’ya hareket edecek. Hopa’da TSO Hizmet binasının açılış törenine katılarak burada bir konuşma yapacak. Oda Başkanı Osman Akyürek ve Oda Meclisi ve yönetimi tarafından karşılanacak olan Hisarcıklıoğlu daha sonra Hizmet binasında incelemelerde bulunacak. Oda tarafından Hizmet binası konferans salonunda düzenlenecek toplantıya Hopa iş dünyasının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’in de katılacağı toplantıda Hopa TSO ile birlikte üzerinde çalışılan Hopa-Batum Demiryolu projesi, Kruvaziyer Turizmi, Kafkas Ülkeleri ile İlişkiler, Turizm ve Nakliye sektörünün sorunları, Sarp Sınır Kapısı modernizasyon çalışmaları gibi bir dizi proje hakkında bilgi verilerek, projelere ve girişimlere destek talep edileceği öğrenildi.
Başkan Hisarcıklıoğlu’nun programında bir aksaklık olmazsa Sarp Sınır Kapısını da ziyaret ederek buradaki çalışmaları yerinde incelemesi bekleniyor.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun Hopa ziyareti ardından Arhavi TSO’yu ziyaret ederek odada incelemelerde bulunacak. Oda Başkanı Atıf Kesim ve Oda Meclis ve yönetimi tarafından karşılanacak olan Hisarcıklıoğlu’na burada oda faaliyetleri hakkında bilgi verilecek.

Arhavi TSO tarafından 9 Mart Cuma günü akşamı Bayraktar Kültür Merkezinde istişare toplantısı düzenlenecek. Oda üyeleri ve Arhavi İş Dünyasının katılacağı toplantı ardından Arhavi TSO’nun 40 yılını doldurmuş en eski üyelerinden 5 üyeye teşekkür plaketi verilecek.

Arhavi TSO Başkanı Atıf Kesim ziyaret ile ilgili verdiği bilgide şunları söyledi: “Odamıza yeni bir hizmet ofisi kazandırdık. Sayın Başkanımıza oda çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgiler sunacağız. Arhavi OSB ile ilgili süreç hakkında da sayın başkanı ayrıntılı olarak bilgilendireceğiz. Arhavi Belediyesinin de ilçenin gelişimi ve önünü açacak imar değişiklikleri ile İlçenin hem yüksek öğrenim anlamında ciddi
istihdam sağlayacağı projeler hakkında bilgiler vereceğiz. Çay Fabrikası yerine yapılacak eğitim kompleksi, Sahil dolgu alanına yapılacak projeler hakkında bilgileri  içeren sunumlarımızı da yapacağız. Arhavi TSO olarak Sayın Başkanımızı ilçemize yakışır olgunlukta karşılayacağız. Bu sevincimizi tüm oda üyelerimizle paylaşmak isteriz. BKM’ de yapılacak istişare toplantımıza tüm oda üyelerimizi davet ediyoruz” dedi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.